Genel 06 EYLÜL 2010 / 06:13

Samsung yarım milyon Avroluk yarışma düzenliyor

En iyi televizyon uygulamalarının yarışacağı ‘Smart TV yarışması' başlıyor.

En iyi televizyon uygulamalarının yarışacağı ‘Smart TV yarışması' başlıyor.


Berlin'de IFA heyecanı devam ederken Samsung'un IFA standından dünyanın ilk küresel TV uygulamaları Mağazası olan ‘TV apps Store' (Televizyon uygulamaları mağazası) müjdesi geldi. Uygulama mağazasını açan Samsung Electronics, şimdi de ‘Samsung Smart TV Yarışması' düzenliyor.

Yarışmada, internet bağlantılı televizyon, Blu-ray oynatıcıları ve Blu-ray ev sineması sistemlerine yönelik uygulamalar yarışacak. Daha önce benzer yarışmalar Kore ve Amerika'da gerçekleştirilmişti.

Avrupa'da gerçekleştirilecek Avrupa Apps Yarışması'nın sonucunda toplam yarım milyon Avro dağıtılacak. Yarışma Avrupa'daki tüm tasarımcı ve geliştiricilere açık.

Samsung, şirketin Smart TV stratejisini ve televizyon izleme deneyimini daha rahat ve zengin bir hale getirme yönündeki çabalarını temsil eden Smart Cubix görüntülemesini, IFA'da görücüye çıkararak yarışmayı başlattı. Samsung standını ziyaret edenler Smart Cubix'de 3 boyutlu televizyon ve Internet@TV (televizyon üzerinden interneti) deneyimini eşzamanlı olarak yaşayabiliyor.

Samsung'un Görüntü Sistemleri Birimi Başkanı BK Yoon da konuyu "Yayıncılarla, film stüdyolarıyla, içerik sağlayıcılarla ve eğlence organizasyonlarıyla kurduğumuz sağlam ortaklılar sayesinde, Smart TV alanındaki ciddi büyümeye devam edeceğiz. Samsung Apps'i tüm uygulama tasarımcılarına açarak yerelleşmiş bir içerik yapısının ortaya çıkmasını bekliyoruz," şeklinde dile getirdi.

Yarışmaya nasıl katılacaksınız?

Yarışmaya internet üzerinden kaydolduktan sonra tasarımcılar web sitesine giderek uygulamalar için SDK'yı (Yazılım Tasarımcısı Kiti) bilgisayarlarına indirerek kendi başlarına televizyon uygulamaları geliştirmeye başlayabilirler.

Birkaç hatırlatma yapalım, yarışmanın web sitesi Eylül ayı içerisinde açılacak. Yarışmaya başvurmak isteyenlerin SDK'yı indirmek için Samsung Digital Forum'a katılmaları gerekiyor. Katılımcıların, uygulamanın son halini ve uygulamanın nasıl çalıştığını gösteren bir videoyu 21 Ocak tarihine kadar Samsung'a sunmaları gerekmekiyor.

Başvurular fikir kalitesine, işlevsel uygulamaya ve görsel çekiciliklerine göre değerlendirilecek. En iyi uygulama tasarımcılarına 500 bin Avro'dan fazla para ödülü verilirken, müşteriler de favori uygulamaları için internet üzerinden oy vererek bir LED 9000 TV kazanma şansına sahip olabilecek.

Samsung, yarışmayı kazananları Şubat ayında ilan edecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun