Genel 26 MAYIS 2010 / 08:32

Samsung uygulama geliştiricileri bada'ya davet ediyor

Samsung, mobil yazılımda yeni işletim sistemi bada'yı, Türk yazılımcılara tanıtacak.

Samsung, mobil yazılımda yeni işletim sistemi bada'yı, Türk yazılımcılara tanıtacak.


Samsung Electronics mobil dünyaya yeni bir ses getirecek olan Samsung bada platformunu aralarında İtalya, Çin, Rusya, İsviçre ve Güney Afrika gibi ülkelerin olduğu dünyanın çok çeşitli bölgelerinde Developers' Day organizasyonlarıyla tanıştırdı.

1 Haziran Salı günü Emirgan'da The Seed'de gerçekleştirilecek organizasyon Developers' Day ile bu kez Türk yazılımcılar bir araya getirilecek ve Samsung bada platformu için nasıl yazılımlar gerçekleştirilebileceği anlatılacak.

Mobil cihazlarda zengin kullanıcı deneyimi

Wave, bada ve A-Store(Samsung Apps-samsungapps.com)'un ilk meyvelerinden oluşan bada mobil platformu uygulama geliştiriciler için fırsatlar sunup, Samsung mobil cihazlarında zengin bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Yazılımlarına güvenen tüm uygulama geliştiricileri www.samsungdevelopersday.com üzerindeki "Başvuru Formu"nu doldurmaya çağıran Samsung Electronics Türkiye Dijital Pazarlama Müdürü Ömer Suner konuya ilişkin yaptığı açıklamada; "Developers' Day ile yazılım geliştirenlere ulaşmak ve zaten yurtdışını da çok yakından takip eden bu isimlere bada platformundan nasıl faydalanabileceklerini, nasıl stratejiler oluşturabileceklerini ve parametrelerin neler olduğunu anlatacağız. "dedi.

"Bir dizi çalışma sonrasında en başarılı bulunan uygulama geliştiriciler, Samsung tarafından sağlanacak olanaklara hak kazanacaklar" diyen Suner, inovatif uygulama geliştiricileri Samsung bada platformuna davet ediyor.