Genel 02 AĞUSTOS 2010 / 09:02

Samsung'un cirosu ‘mobil'den beslendi

Şirket, önceki yılın ikinci üç aylık dönemine göre karını yüzde 83 artırdı.

Şirket, önceki yılın ikinci üç aylık dönemine göre karını yüzde 83 artırdı.


Bu yılın ikinci çeyrek raporları gelmeye başladıkça şirketlerin durumları da ortaya çıkıyor. Akıllı telefon piyasasında oldukça güçlü yer edinen şirketlerin daha kazançlı olduğu görülüyor.

Samsung Electronics de yılın ikinci üç aylık döneminde geçen yıla göre yüzde 83 kar ettiğini açıkladı. Güney Koreli şirketin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarındaki net gelirinin 3,6 milyar dolar olduğu açıklandı.

Samsung cirosunun da yüzde 17 artarak yaklaşık 27 milyar dolardan 32 milyar dolar civarına çıkardığını duyurdu. Ancak Samsung cephesinden gelen tepkiler yine de temkinli olunması yönünde. Şirket yılın geri kalanının daha zor geçeceğine inanıyor.

Samsung şu anda dünyanın en büyük düz ekran televizyon üreticisi konumunda bulunuyor. Aynı zamanda şirket, mobil telefon pazarında Nokia'dan sonra ikinci sırada geliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun