Genel 25 MART 2010 / 07:28

Samsung'tan dünyanın ilk HD DivX sertifikalı telefonu

Samsung Wave, dünyanın ilk HD DivX sertifikalı telefonu olma özelliğiyle ses getireceğe benziyor.

Samsung Wave, dünyanın ilk HD DivX sertifikalı telefonu olma özelliğiyle ses getireceğe benziyor.


Samsung Wave'in sahip olduğu DivX sertifikası, yüksek kalitede DivX medya deneyimi sağlamak için ve bunun yanında video oluşturma ve playback, diğer DivX sertifikalı cihazlarla çalışabilme ve kullanıcıların beklediği görsel kaliteyi karşılama adına titiz bir test programı sunuyor.

Geçen ay piyasaya çıkan Wave, Samsung'un yeni Bada çalışma sistemine ve AMOLED ekrana sahip. 5 megapiksel kamera, Bluetooth 3 ve 1 GHz işlemciye sahip olan Wave ile kullanıcılar 720 piksel çözünürlükte HD video izleyebilecek.

Ayrıca Samsung ve Divx, Samsung'un ilk 4G'li telefonu Android Galaxy S Phone'un da aynı sertifikaya sahip olacağını açıkladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun