Genel 22 KASIM 2010 / 12:33

Samsung ST80 piyasada

Wi-Fi ve DNLA bağlantı özelliklerine sahip Samsung ST80 paylaşımı bir hayli kolaylaştırıyor.

Wi-Fi ve DNLA bağlantı özelliklerine sahip Samsung ST80 paylaşımı bir hayli kolaylaştırıyor.


Şimdilerde fotoğraf makinelerinde dikkat çeken en önemli unsurlardan biri, fotoğraf ve video paylaşımının bilgisayara gerek kalmadan mümkün hale gelmesi. Samsung, 14,2 megapiksel yeni ST80 bas-çek fotoğraf makinesiyle bu akıma dahil oluyor.

Samsung’un yeni modeli ST80, WiFi ve DNLA bağlantı özellikleriyle bilgisayara gerek kalmadan fotoğraf ve video paylaşımı sağlıyor. Ortamda bulunan bir WiFi bağlantısından yararlanan kullanıcılar, fotoğraf ve videolarını makinenin hafızasında bulunan adreslere gönderebiliyor. E-postanın yanı sıra Facebook, Picasa, YouTube, Photo Bucket gibi sosyal paylaşım sitelerine doğrudan yükleme yapılabiliyor.

Herhangi bir bilgisayara bağlanmaya gerek olmaksızın paylaşımı mümkün kılan makine, ince ve yuvarlak tasarımının yanında 3x optik yakınlaştırma ve geniş 3,0 inç dokunmatik ekrana sahip. ST80, çekim yapılan ortamı otomatik olarak algılayan Samsung’un Akıllı Otomatik Çekim özelliği ile geliyor. Cihaz, 14,2 megapiksel çözünürlüğün yanısıra HD kalitesinde video kayıt özelliğine de sahip.

Saniyede 30 kare ile 720p HD video kaydı yapan ST80’de kullanılan H264 formatının MJPEG video formatına göre fazladan 3 milyon defaya varan yeniden kayıt imkanı sağladığı belirtiliyor.

“Akıllı” kavramı üzerine konumlandırılan ST80, doğrudan makinenin üzerinde bulunan bir düzenleme aracı olan yeni “Akıllı Kırpma” özelliğine sahip. “Akıllı Kırpma” sayesinde kullanıcılar herhangi bir açıdan veya eğimle çekilmiş fotoğrafları, örneğin pankart ve tabelaları kırpabiliyor.

Ayrıca kullanıcılar ST80’i evin her yerinden popüler DLNA uyumlu TV ve dijital fotoğraf çerçevesi gibi elektronik cihazlarla senkronize ederek, iki cihaz arasında kablosuz bağlantı yoluyla içerik paylaşımı yapabiliyor.

Eylül ayında satışa çıkan Samsung ST80, 596 TL’den alıcı bekliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun