Genel 06 MART 2010 / 18:19

Samsung sözünü tutmadı

Samsung, çevreci yaklaşımlarla ilgili verdiği sözleri tutmayınca, Greenpeace'in hedefi oldu.

Samsung, çevreci yaklaşımlarla ilgili verdiği sözleri tutmayınca, Greenpeace'in hedefi oldu.


Greenpeace eylemcileri, Samsung'un özellikle tüm cep telefonu ve bilgisayar üretiminde PVC kullanmayacağı sözünü tutmaması nedeniyle Benelüx'teki genel merkezinde eylem yaptı.

Eylemciler, Samsung'un Benelux genel merkez binasının ön cephesine "Samsung=Tutulmamış Sözler" yazılı devasa bir pankart yapıştırarak, şirketin ürünlerinden önemli toksik maddeleri çıkaracağına dair sözünü tutmamasını protesto etti.

Haziran 2004'de, Samsung PVC[1][1] ve bromlu alev yavaşlatıcıların (BFRs) bütün yeni modellerden kaldıracağını halkın önünde taahhüt eden ilk şirketti. 2006 yılında Samsung BRFleri bu yılın başından itibaren, PVC ürünlerini de yıl sonuna kadar üretim sürecinden kaldıracağını açıklamıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun