Genel 20 NİSAN 2011 / 09:44

Samsung sabit disk işinden çekiliyor

Samsung karsız gördüğü sabit disk üretimi işini rakibi Seagate’e 1,38 milyar dolara satıyor.Solid State gibi depolama teknolojilerinin gelişmesi ve ucuzlaması, sayıları zaten az olan sabit disk üreticilerini zorlamaya başladı gibi görünüyor. Çünkü Samsung, sabit disk üretimini 1,38 milyar dolar karşılığında Seagate’e devretmeye hazırlanıyor.

Yapılan açıklamaya göre Samsung, kar oranı düşük olan bu işten çekilerek görüntüleme sistemleri ve güneş panellerine odaklanmak istiyor. Seagate tarafından gelen açıklamada ise satıştan sonra her iki şirketin uzman oldukları konulara çok daha iyi odaklanabilecekleri, ürünlerini daha hızlı bir şekilde piyasaya sürebilecekleri belirtiliyor.

Bu devir teslim sonrası şirketlerin; mobil, bulut bilişim ve solid state depolama gibi pazarlarda daha iyi pozisyonlar yakalayabilecekleri öngörülüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun