Genel 16 ARALIK 2008 / 15:37

Samsung plazmalardan 3 boyutlu görüntüler

Samsung’un yeni 4 Serisi plazma TV’leri ilk üç boyutlu görüntü teknolojisine sahip ürünler olarak dikkat çekiyorlar.

Samsung’un yeni 4 Serisi plazma TV’leri ilk üç boyutlu görüntü teknolojisine sahip ürünler olarak dikkat çekiyorlar.


Görüntüyü tek bir perspektiften ve düz yansıtan geleneksel televizyonların aksine Samsung 4 Serisi plazmalar imgenin sol ve sağ görüntüsünün yaratarak stereoskopik görüntü üretebiliyorlar. Bu sayede son zamanların popüler üç boyutlu oyunları Blowout, War Craft 3, Echochrome, FIFA 2009 ve Hit Man olanca gerçeklikleri ile oynanabiliyor. Seride bilgisayar ve konsol oyunlarının hareketli görüntülerini destekleyen “eğlence modu” da yer alıyor.


 


Yeni Samsung plazmalar 1.000.000:1 dinamik kontrast oranları sayesinde daha derin siyahlar ve daha parlak renkleri ekrana taşıyabiliyorlar. Samsung plazmalarda Blu-ray oynatıcı, HD uydu alıcı ve PS3 gibi HD kaynakların aynı anda bağlanabilmesi için üç HDMI bağlantısı bulunuyor. SRS TruSurround XT teknolojisi TV’lerin iki hoparlöründen 5.1 çevreleyen ses etkisi alınmasını sağlıyor. Böylece üç boyutlu görüntülere üç boyutlu ses eşlik ediyor. Samsung 4 Serisi plazma TV’ler bu özellikleri sayesinde EISA (Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği) jürisinden Tasarım ödülü kazanmışlar.


 www.samsung.com.tr


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun