Genel 02 ARALIK 2009 / 13:58

Samsung mobil platformlara "bada" dedi

Samsung Electronics, yeni açık mobil platformu bada'yı hizmete soktuğunu duyurdu.

Samsung Electronics, yeni açık mobil platformu bada'yı hizmete soktuğunu duyurdu.


Samsung, cep telefonu kullanıcılarına zengin bir akıllı telefon deneyimi sunmak üzere birçok farklı mobil uygulama ve içeriği kapsayan yeni bir platform olan Samsung bada'yı sundu.

Kore dilinde "Okyanus" anlamına gelen "bada" sözcüğü, bu yeni platformu kullanarak yaratılabilecek sınırsız çeşit uygulamaya gönderme yapmak üzere seçilen bir isim. bada, ayrıca Samsung'un mobil iletişim sektöründe açık platformlara verdiği desteği de simgeliyor. Samsung, bada'yı özellikle Web hizmetlerini kullanan uygulamalar alanında bugüne kadar piyasada yer alan platformlar arasında geliştirici dostu bir platform olarak öne çıkarmayı hedefliyor.

Samsung bada ile kullanıcılar, cep telefonlarında bir dizi farklı uygulamaya daha kolay ulaşarak kullanabilecekler. Samsung bada cep telefonu operatörleri için de uyarlanması kolay bir platform sunuyor. Böylece, cep telefonu operatörlerine, abonelerine benzersiz ve farklı hizmetler sunma yolu açılıyor.

Bilgi için: www.bada.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun