Genel 20 MAYIS 2009 / 10:51

Samsung LCD TV satışlarından ümitli

Samsung Electronics, yeni LED modelleri sayesinde geniş ekran televizyon pazarındaki büyüyüşünü hızlandırmayı hedefliyor.

Samsung Electronics, yeni LED modelleri sayesinde geniş ekran televizyon pazarındaki büyüyüşünü hızlandırmayı hedefliyor.


Samsung Görsel Ekran Bölümü Başkan Yardımcısı Sue Shim: "2009 kolay bir sene değil ancak LED TV gibi yeni ürünlerle pazar liderliğimizi korumayı planlıyoruz" dedi. Samsung, bu yılın ilk çeyreğinde LCD pazarının yüzde 19'una sahip oldu. Şirket sözcülerinden biri, Samsung'un LCD TV setlerindeki satış hedeflerini koruduğunu, 2008'e oranla yüzde 10 artışla 2009'da 22 milyona ulaştığını belirtti.


Ekonomik krize rağmen tüketiciler, geniş ekran TV segmentine geçmeye hevesli. Bu da LCD üreticisi şirketlere avantaj sağlıyor. Samsung'un gelecek büyümesine ve pazar liderliğine sahip olmasında, ışık kaynağı olarak LED'den ve CCFL'den faydalanan LCD televizyon modellerinin katkısı büyük olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun