Genel 25 KASIM 2010 / 09:57

Samsung Galaxy Tab Türkiye'ye geldi

Ürün Turkcell'den 24 ay 99 liraya kontratla veya peşin 1699 liraya alınabilecek.

Ürün Turkcell'den 24 ay 99 liraya kontratla veya peşin 1699 liraya alınabilecek.


Samsung Electronics tarafından geliştirilen Samsung Galaxy Tab, Turkcell tarafından Türkiye'de ilk kez Turkcell müşterileriyle buluşturulacak. 7 inç (yaklaşık 18 santim) boyutunda ve 1024x600 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekranıyla tablet kategorisinde pazarlanan cihaz, aynı zamanda bir cep telefonu gibi kısa mesaj, sesli ve görüntülü görüşme özelliklerine sahip.

Mobil işletim sistemi Android'in 2.2 sürümüyle çalışan Samsung Galaxy Tab, Turkcell'in bireysel müşterileri için 24 aylık taksit seçeneğiyle Turkcell İletişim Merkezleri'nde ve zincir mağazalarında 99 TL'ye sunulacak. Pakette geceleri bedava konuşma ve mesajlaşmanın yanında, 1GB internet paketi de yer alıyor. Dileyenler ayrıca ayda 10 TL daha fazla ödeyerek 4 GB internet paketinden yararlanabiliyorlar.

Kurumsal müşteriler ise Samsung Galaxy Tab'e 24 aylık kontratlı tekliflerin yanı sıra İşTcell'lilere özel 12 aylık taksit seçenekleriyle sahip olabiliyor. Samsung Galaxy Tab'e kontratsız 1.699 TL'ye sahip olmak mümkün.

Samsung Electronics Türkiye, Cep Telefonları Pazarlama Direktörü Attila Algan, Galaxy Tab'in Türkiye pazarına girişiyle ilgili olarak "Galaxy Tab, sunduğu gelişmiş özellikleri ile tablet piyasasına yeni bir soluk kazandıracak. Galaxy Tab'in Türkiye'deki varlığını, Turkcell gibi bir iletişim deviyle kuvvetlendiriyor olmamızdan heyecan duyuyoruz" dedi. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül de, Samsung Galaxy Tab'i Türkiye'de ilk kez Turkcell müşterilerine sunmaktan memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Kameralı ilk tablet

190.1 x 120.45 x 11.98 milimetre boyutunda ve 385 gram ağırlığında tasarlanan Galaxy Tab'ın ön yüzünde görüntülü görüşme için 1,3 megapiksel kamera ve dört adet dokunmaya duyarlı tuş, arka yüzünde 3,2 megapiksel kamera ve LED flaş, üst kısımda 3,5 milimetre kulaklık girişi, alt kısımda hoparlör ve 30 pinlik şarj ve veri girişi, sağda mikrofon ve solda ses tuşları, cihazı açma - kapama tuşu bulunuyor. Tabletin 16 GB lık dahili hafızası microSD ile 32 GB daha yükseltilebiliyor.

PowerVT SGX540 görüntü yongasıyla desteklenen 1 GHz Cortex A8 işlemciye sahip cihazın bataryası, 7 saat video izlemeye olanak tanıyor. 512 MB belleğe sahip olan Galaxy Tab ile müzik dinlemek, e-kitap okumak, oyunlar oynamak, Google Maps'in navigasyon özelliğinden faydalanmak ve zengin Samsung market uygulamalarından yararlanmak mümkün.

Kullanıcılara hızlı internet bağlantısı olanağı tanıyan HSDPA (7.2 Mbps) / HSUPA (5.76 Mbps) ile uyumlu çalışan ve internet sitelerindeki Flash animasyonları destekleyen Galaxy Tab'ın kuşkusuz avantajlarından biri de cep telefonu işlevi görebilmesi. Samsung Galaxy Tab ile konuşmak için Bluetooth kulaklık, kablolu kulaklık veya hands-free (eller serbest) modu kullanılabiliyor.

Aksesuarlar da yolda

Samsung Galaxy Tab ile birlikte Samsung Türkiye, bir dizi aksesuarı da piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu aksesuarlar arasında sadece ekran koruma filmleri ve kılıflar değil, masaüstü standları ve klavyeler de yer alacak. Üstelik cihazla birlikte kullanım için özel olarak tasarlanan klavyelerin Türkçe destekli sürümlerinin çok yakında satılacağı bilgisini aldık.

Ancak tablet ile geçirdiğimiz kısa zaman, bizde ürünün henüz tam olarak olgunlaşmadığı yönünde fikir oluşturmuştu ve bugün de o fikirlerimiz çok fazla değişmedi. Her ne kadar Samsung fiyatın makul olduğunu söylese de, Galaxy Tab'ın Türkiye satış fiyatının yüksek olması düzenlenen basın toplantısında en çok eleştirilen konulardan biriydi. Turkcell'in Galaxy Tab'ın Türkiye'de pazarlanmasına aracılık etmesine rağmen ürünü fiyat açısından yeterince sübvanse etmeyişi de bir diğer eleştirilen konu oldu.

Elimize bir örnek geçmesi durumunda detaylı yorumlarımızı sizlerle paylaşacağız.

Samsung Galaxy Tab için bireysel ve kurumsal teklifler:

 

Turkcell Kullanımı

Aylık KDV ve ÖİV DahilToplam Fiyat

Samsung Galaxy Tab

1 GB İnternet Paketi

+ Akşam 09:00 - Sabah 09:00 Turkcell'lilerle bedava konuşma ve mesajlaşma

 

99 TL x 24 ay

4 GB İnternet Paketi

+ Akşam 09:00 - Sabah 09:00 Turkcell'lilerle bedava konuşma ve mesajlaşma

 

109 TL x 24 ay

Samsung Galaxy Tab sadece kurumsal müşterilere özel teklifler:

 

Turkcell Kullanımı

Aylık KDV ve ÖİV DahilToplam Fiyat

Samsung Galaxy Tab

1 GB İnternet Paketi

+ Akşam 09:00 - Sabah 09:00 Turkcell'lilerle bedava konuşma ve mesajlaşma

169 TL x 12 ay

4 GB İnternet Paketi

+ Akşam 09:00 - Sabah 09:00 Turkcell'lilerle bedava konuşma ve mesajlaşma

179 TL x 12 ay

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun