Genel 10 ARALIK 2012 / 14:19

Samsung e-kitap uygulamasını ücretsiz olarak kullanıma açtı

Samsung e-kitap uygulamasını ücretsiz olarak kullanıma açtı

Samsung akıllı telefon ve tablet kullanıcılarına özel olarak geliştirilen "eKitap" uygulaması sayesinde, kullanıcılar en çok satan romanlardan dergi ve gazetelere kadar, sayısı her geçen gün artmakta olan on binlerce içeriğe ulaşabilecekler. Kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan eKitap uygulaması, Samsung Android tabanlı mobil cihazları ve Windows 8 işletim sistemini destekliyor. Kullanıcılar, uygulama sayesinde edebiyat, inceleme, eğitim, kişisel gelişim, sağlık, yemek ve teknoloji olmak üzere birçok kategorideki onbinlerce kitap, binlerce dergi ve gazete içeriğine erişebilecekler.

Konuyu değerlendiren Samsung Electronics Türkiye Dijital Pazarlama Sorumlusu Eren Kumcuoğlu şöyle konuştu;
“Samsung olarak her zaman için önceliğimiz; teknolojimizi kullanıcılarımızın hayatına değer katacak özellikler ve hizmetlerle desteklemek. Çünkü biliyoruz ki; akıllı teknoloji ancak akıllı içerikle bir araya geldiği zaman hayatı kolaylaştıracak ve zenginleştirecek niteliğe bürünüyor. Bu anlayış doğrultusunda geliştirdiğimiz eKitap uygulaması ile, Samsung mobil cihaz kullanıcılarına elektronik kitap arşivini ücretsiz olarak sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Yerel içeriklere önem vermeye ve kullanıcıların hayatına renk katacak uygulamalar geliştirmeye devam edeceğiz”Kitapyum’un kurucusu Mehmet Arslantunalı da şunları söyledi:
"Samsung eKitap uygulaması ile 2010 yılından bu yana binlerce Samsung kullanıcısına, telifi Samsung tarafından ödenmiş binlerce yayını ücretsiz ulaştırarak ekitap, edergi, egazete ve ekatalog anlayışını hem tüketici hem de yayıncılar ile ortak paydada buluşturmaktan büyük keyif alıyoruz. Bugün Samsung eKitap, 100 binin üzerindeki kullanıcı sayısı ile sektörün en büyük oyuncusu konumunda. Samsung ve Kitapyum ortaklığı ile 2010 yılında başlayan ekitap operasyonu Türkiye’de ilkleri gerçekleştirdi; Samsung cihazlar için Türkiye’deki ilk bulk ekitap alımını gerçekleştiren Samsung eKitap, 2011 yılında ülkemizdeki ilk bulk best seller içeriği de Samsung Galaxy Note alan kullanıcılara ücretsiz olarak sundu. Son olarak Galaxy S III kullanıcılarına toplamda 375 bin adetlik bir yayın havuzunu ücretsiz olarak sunan uygulama, geçtiğimiz ay ücretli içerik satışına da açıldı. Güçlü donanımlarını içerik ile beslemeyi ilke edinmiş, sektörünün öncüsü bir marka ile Samsung eKitap gibi inovatif bir işbirliğinin, sınırları ortadan kaldırarak yayıncılık sektörünü ve okurları dijital dünyaya yaklaştırdığının önemle altını çizmek gerek"

eKitap uygulamasına, Google Play üzerinden ücretsiz olarak erişilebiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun