Genel 12 OCAK 2011 / 15:52

Samsung dünyanın en hafif 3D gözlüğünü ortaya çıkardı

Tasarım şirketi Silhouette ile yapılan çalışma 28 gramlık bir gözlük ortaya çıkardı.

Tasarım şirketi Silhouette ile yapılan çalışma 28 gramlık bir gözlük ortaya çıkardı.3D televizyonlar 2010 yılına damgasını vuran son kullanıcı ürünlerinden oldu. Sağlık konusunda yeterince araştırma yapılmasa da ilgi çekici görüntüleriyle kullanıcıları kendine bağlayan teknolojiden yararlanmak için gözlük kullanmak şu an için bir mecburiyet gibi görünüyor.

Dünyanın en büyük televizyon üreticilerinden biri olan Samsung, dünyanın en hafif 3D gözlüğünü Avusturyalı şirket Silhouette ile birlikte ortaya çıkardı. Yalnızca 28 gram olan gözlük hem yetişkinlere hem de çocuklara uygun olarak tasarlandı. Tabii 7 yaşından küçük çocuklar için 3D'nin yasak olduğunu bir kez daha belirtelim.

3D içeriği doğrudan algılayarak otomatik olarak açılan gözlük, kablosuz olarak şarj olabiliyor. Özel tasarımlı gözlüğü deneme fırsatımız olmadı ancak geçtiğimiz günlerde düzenlenen Sony toplantısında özellikle gözlüklerin kalın çerçeve ve saplı yapıldığı belirtilmişti. Bu sayede ortam ışığı gözü rahatsız etmiyor ve 3D kalitesi artıyor denilmişti. Sanıyoruz Samsung'un bu tasarımı bahsedilen hesaplamaları taşımıyor.