Genel 08 EYLÜL 2010 / 08:35

Samsung da işlemci işine el attı

Samsung, mobil cihazlar için çift çekirdekli işlemci üretecek.

Samsung, mobil cihazlar için çift çekirdekli işlemci üretecek.


Samsung yeni nesil mobil cihazlara yönelik 1GHz hızında ARM CORTEX A9 çift çekirdekli işlemcisini duyurdu. Gelen haberlere göre, Orion isimli işlemci her biri 32KB veri ve komut önbelleğine sahip bir çift 1Ghz ARM CORTEX A9 çekirdeğe sahip olacak.

CPU performansını etkili kılan 1MB L2 önbellek donanımlı işlemci, çoklu görev ortamında hızlı geçiş sağlayabilecek. 1GHz hızındaki işlemci, gelişmiş bellek arayüzü ve 3D oyun, HD video, 1080 piksel çözünürlükte kayıt desteği sunan veriyolu mimarisi gibi özelliklerle gelecek.

Gelişmiş grafik işlemci birimi kullanan Orion’un önceki işlemcilere göre 5 kat daha iyi 3D grafik performansı sunacağı söyleniyor. Orion işlemcilerin seri üretimine ise 2011′in ilk yarısında başlanması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun