Genel 16 EYLÜL 2010 / 14:59

Samsung Apps birinci yaşını kutluyor

Samsung'un uygulama merkezi Samsung Apps servis ağını genişletiyor.

Samsung'un uygulama merkezi Samsung Apps servis ağını genişletiyor.


Samsung akıllı telefon piyasasında kendine yer edinmek için büyük rekabetin içinde yarışıyor. Donanım yönünü uygulamalarla da geliştirmek isteyen Samsung, geçtiğimiz yıl bu günlerde uygulama merkezini kullanıcılarının hizmetine soktu.

Samsung Wave isimli telefonu ile başlattığı Samsung Apps uygulama merkezi ile bir yıldır uygulama indirilebiliyor. Samsung, şu an dünyanın en geniş uygulama merkezi olan Apple'ın Apple Store'una rakip olmak istiyor.

Konuyla ilgili olarak Samsung Electronics Medya Çözümleri İdari Başkanı Hosoo Lee, "Samsung Apps'in yaygınlığının artmasıyla birlikte, çok daha fazla kullanıcıya ulaşma ve kullanıcılara zengin ve eğlenceli bir akıllı telefon deneyimi sunma olanağına eriştik" açıklamasını yaptı.

"Samsung Apps'in hızlı büyümesi aynı zamanda, dünyanın her yerindeki içerik geliştirici ve sağlayıcıları için de yeni müşterilere ulaşmak açısından önemli bir fırsat teşkil ediyor" açıklamasında bulunan Lee, aslında tüm uygulama platformlarının uygulama geliştiricilere kattığı önemli şanstan da söz ediyor.

Akıllı telefonların hayatımızda daha fazla yer edinmesiyle uygulama geliştiriciler için de farklı bir gelir ve kendini gösterme kapısı aralandı.