Genel 21 ARALIK 2012 / 11:54

Samsung Ankaralı gençlere Android sınıfında eğitim verecek

Ankara Üniversitesi işbirliği ile ikinci Android uygulama geliştirme laboratuvarının kurulumuna destek veren Samsung, üniversite öğrencilerine güncel teknolojileri kullanarak eğitim imkanı yaratmayı ve mesleki kariyerlerinde avantaj sağlanmalarını hedefliyor. Mühendislik fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde açılan laboratuvarda, Android platformunda eğitim yapılması için tasarlanan proje kapsamında, Samsung cihazları ve yardımcı ders kitapları öğrencilere kaynak olarak dağıtıldı.

Proje kapsamında şirket, bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencilerine yönelik, 20 kişilik laboratuvarda eğitim yapılabilmesi için en yeni bilgisayar, akıllı telefon, tablet ve akıllı TV ürünlerini sağlamanın yanı sıra, kaynak olarak kullanılması için şirket sponsorluğunda basılan Android kitaplarını da öğrencilere sundu. Öğrencilerin eğitimine destek sağlayarak mesleki hayatlarında yön göstermeyi ve konusunda uzman profesyonellerin yetiştirilmesini amaçlayan şirket, bu proje ile öğrencilere, mezun olduktan sonra da iş hayatında avantaj sağlamayı amaçlıyor.Konuyu değerlendiren Samsung Electronics Türkiye Dijital Pazarlama Müdür Yardımcısı Eren Kumcuoğlu şöyle konuştu;
“Türkiye’nin ilk Android laboratuvarını kurmamızın ardından, Ankara Üniversitesi ile eğitime olan desteğimize devam ediyoruz. Tüketicilerimize en iyi ürün ve hizmetleri sunmanın yanı sıra eğitimine devam eden geleceğin yazılım profesyonellerine de kendilerini geliştirmeleri adına destek vermek bizi mutlu ediyor. Kurduğumuz Android Laboratuvarları ile, uzun vadede ülkemizin yazılım geliştirme alanında rekabetçi üstünlüğünü artırmayı hedefliyoruz ”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun