Genel 09 ARALIK 2010 / 07:22

Salesforce, Heroku'yu satın alıyor

Bulut platform şirketi Heroku için 249 milyon dolar ödenecek.

Bulut platform şirketi Heroku için 249 milyon dolar ödenecek.


Salesforce.com şirketi bulut platform şirketi Heroku'yu 249 milyon dolar karşılığında satın alarak bulut bilişim tabanlı sosyal ve mobil uygulamalarının varlığını artırmayı planlıyor.

Amerika menşeili Heroku şirketi, sunucuları üzerinde Ruby programlama dilinde yazılmış uygulamalara ev sahipliği yapan bulut bilişim platformu sağlıyor.

Ruby programlama dili Groupon, Hulu ve Twitter gibi internet şirketleri için yapılan sosyal ve mobil uygulamalarda kullanılıyor. Heroku platformunun üzerinde 105 bin web uygulaması bulunuyor.

Salesforce SAP, Microsoft, Oracle ve NetSuite gibi şirketlerle bulut bilişim servisleri konusunda rekabet ediyor. Geçtiğimiz ay şirket hisse değeri yüzde 26 artış göstererek 145 dolar seviyelerine yükseldi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun