Genel 04 OCAK 2010 / 15:12

Sahte toner yazıcıya zarar veriyor

Orijinal olmayan sarf malzemelerin yazıcılara verdiği zararlara dikkat çekmek isteyen Xerox, sahte toner kullanımıyla zarar görmüş bir yazıcıyı Vatan Bilgisayar'da sergiliyor.

Orijinal olmayan sarf malzemelerin yazıcılara verdiği zararlara dikkat çekmek isteyen Xerox, sahte toner kullanımıyla zarar görmüş bir yazıcıyı Vatan Bilgisayar'da sergiliyor.


Xerox, orijinal sarf malzeme kullanımının önemine dikkat çekmeye devam ederek, Vatan Bilgisayar'da özel bir stand kurdu. Önümüzdeki günlerde başka noktalarda benzeri çalışmalara devam edecek olan Xerox, sahte, muadil veya doldurma toner kullanımının yazıcılara nasıl bir zarar verdiğini tasvir eden standları ile tüketicilerin ilgisini çekiyor.

Orijinal sarf malzemelerine göre daha ucuz olan taklit, muadil veya dolum sarf malzemeleri, tüketicilere cazip gelebiliyor. Sahte ürünleri satan kişiler, bu ürünlerin orijinalinden farklı olmadığı iddiası ile tüketicileri yanıltıyor veya orijinal diye satıyor. Sahte ürün alıp bu sorunları yaşayan kişiler bir daha sahte ürün kullanmıyor ama uğradıkları mali zararda uzunca bir dönem kapatamayacakları kadar büyük oluyor. Sahte ürün kullanımı ile ortaya çıkan sorunlardan dolayı tüketici ile üretici firma karşı karşıya geliyor. Üretici firmalar, bu gibi durumlarda cihazda meydana gelen zararları garanti kapsamında değerlendirmiyor.

Xerox, orijinal olmayan sarf malzemeleri tarafından yazıcılara verilen zararların üretici garantisi ve servis anlaşması kapsamında olmadığını, sorumluluğun tamamıyla kullanıcıya ait olduğunu belirterek, tüketicilere orijinal ürünleri kullanmalarını öneriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun