Genel 08 ŞUBAT 2010 / 10:39

Sahte Cisco ürünü satmak pahalıya patladı

ABD'de sahte Cisco ürünleri satan adam 30 ay hapse çarptırıldı.

ABD'de sahte Cisco ürünleri satan adam 30 ay hapse çarptırıldı.


ABD'de Çinli bir vatandaş sahte Cisco ürünleri sattığı için iki buçuk yıl hapse mahkum edildi. FBI Cuma günü 33 yaşındaki Yongcai Li'nin yüz binlerce dolar değerindeki sahte bilgisayar donanımı sattıktan sonra şirkete 800 bin dolar değerinde para iadesi yapacağını söyledi.

Savcılar durumu açıklarken, Çin'deki sahte donanım tedariğinin ABD'ye gönderildiğini belirtti. Li'ye sahte donanım tedariği sağlanması konusunda yardımcı olan diğer kişiler cezaya çarptırılmadı. Li ise Tüketici Elektroniği Fuarı'nın yapıldığı Las Vegas'ta 9 Ocak 2009'da FBI ajanları tarafından tutuklanmıştı. İki yıl önce ise FBI yapmış olduğu 400'den fazla operasyonla, 78 milyon dolar değerinde sahte donanımın ele geçirmişti.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun