Genel 24 ARALIK 2010 / 12:19

Sahibinden.com Almanya'ya açılıyor

Dakikada iki otomobil satılan sitenin gelecek planlarını Genel Müdür Burak Ertaş'tan dinledik.

Dakikada iki otomobil satılan sitenin gelecek planlarını Genel Müdür Burak Ertaş'tan dinledik.


Fast 50 sonuçlarına göre, Türkiye'nin en çok büyüyen şirketlerinden biri olan Sahibinden.com'un Genel Müdürü Burak Ertaş, mutlu kapattıkları yılı değerlendirirken yeni yıldaki beklentilerini aktardı.

Öncelikle onuncu yılını kutlayan Sahibinden.com'un son durumu hakkında bilgi veren Ertaş, 2000 yılında 3 kişiyle başladıkları yolda bugün 165 çalışana ulaştıklarını 2 milyondan fazla aktif ilanın sitede yer aldığını belirtti. Dağıtılan verilere göre, siteye her gün 40 bin yeni ilan girilirken 2010 yılında bırakılan ilan sayısı 12 milyonu geçti.

"Dakikada 2 otomobil satılırken bir emlak satılıyor ya da kiralanıyor"

Alexa sıralamasında 7. sırada bulunan Sahibinden.com'da dakikada 2 otomobil satılırken bir emlak ya satılıyor ya da kiralanıyor. Son 5 yılda cirosu yüzde 2394 oranında artan site her 1 milyar 600 milyon kez 20 milyon farklı kullanıcı tarafından görüntüleniyor.

Burak Ertaş'la gerçekleştirdiğimiz kısa söyleşide, Almanya ilan ve alışveriş pazarına girme konusunda kararlı olduklarını dile getirdi. Çalışmaların sürdüğünü henüz piyasaya nasıl gireceklerini açıklayamadığını belirten Ertaş, 2010 yılında altyapıya 1 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını önümüzdeki yıl da yatırımların devam edeceğini vurguladı.

Ertaş, Türkiye pazarında da lokomotif sitelerinin Sahibinden.com olarak kalmak şartıyla yeni siteler oluşturabileceklerini kaydetti. Markalar üzerinde indirim yapan alışveriş sitelerinin çoğaldığı bu dönemde benzer bir politika izleyip izlemeyeceklerini sorduğumuz Ertaş, benzer fikirleri olduğunu ancak tutan bir modelin aynısını uygulamak istemediklerini, benzer alanda yeni bir proje üretmek istediklerini dile getirdi.

Aksoy Grubu'nun sadece ilan ve alışverişle sınırlı kalmayarak farklı internet siteleri üzerinde de çalışabileceğini belirten Ertaş, her zaman Sahibinden.com'un hayatını devam ettireceğini, benzer siteleri etrafından inşa etmek istediklerinin önemine değindi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun