Genel 04 AĞUSTOS 2009 / 06:36

Sahada mobil eğitim atağı

Aktif İleti, saha çalışanlarını mobil eğitim platformuyla geliştiriyor.

Aktif İleti, saha çalışanlarını mobil eğitim platformuyla geliştiriyor.


Aktif İleti, ülkenin farklı noktalarında görev yapan bin 500’ün üzerinde kuryesi için intranet ortamında ve fiziki olarak verdiği eğitimleri mobil platforma taşıdı. Eğitimlerin içeriği yazı, görsel, video, animasyon, anket ve sınav formatlarında düzenli olarak kuryelerin cep telefonlarına gönderiliyor. Diğer yandan özel duyurular, tebrikler ve şirket genelini ilgilendiren bilgilendirmeler de bu platform üzerinden yapılıyor. Sunulan eğitimlerin sonuçları ve etkinliği ölçülebiliyor. Böylece performans yönetimine de katkı sağlanması ve saha verimliliğini artırılması amaçlanıyor. Şirket mobil eğitim platformuyla çalışanlarının performansını değerlendirmek ve bilgilerini ölçmek için sınavlar düzenleyebiliyor. Aynı zamanda hazırlanan mobil anketler aracılığıyla, çalışanların belirli konular hakkındaki düşüncelerini anında toplanabiliyor.


Konuyla ilgili açıklama yapan Aktif İleti Genel Müdürü Kamuran Alpural, "Hizmet kalitemizi artırmak adına dünyanın en gelişmiş teknolojilerinden yararlanıyoruz. Bu doğrultuda eğitim süreçlerinde de benzer bir yaklaşım sergilememiz kaçınılmazdı. Aktif İleti kuryeleri halihazırda tüm dağıtım işlemlerini mobil cihazlar üzerindeki Java uygulamalar ile yapıyorlar. Bu nedenle de cep telefonu ya da PDA’ler üzerinde çalışan mobil uygulamaları kullanmakta hiçbir zorluk çekmiyorlar. Biz de bu noktadan hareketle, eğitimlerimizi cep telefonları üzerine taşıma kararı aldık ve mobil eğitim platformundan yararlanmaya başladık. Aktif İleti olarak uzun süredir kullandığımız mobil teknolojiler arasına eklediğimiz mobil eğitim platformunu çok yönlü bir mobil iletişim platformu olarak görüyoruz. Bu sayede çalışanlarımızla aramızdaki bağı her saniye her yerde bağlı tutmayı hedefliyoruz" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun