Genel 17 OCAK 2009 / 18:14

Sağlık sektörünün yöneticileri zirvede buluştu

Kamu ve özel sağlık sektörünün liderlerini bir araya getiren “Sağlık Yöneticileri Zirvesi”, 17 Ocak'ta İstanbul Grand Cevahir Hotel’de gerçekleştirildi.

Kamu ve özel sağlık sektörünün liderlerini bir araya getiren “Sağlık Yöneticileri Zirvesi”, 17 Ocak'ta İstanbul Grand Cevahir Hotel’de gerçekleştirildi.


“Sağlık Sektöründe Yönetici Olmak” ana temasının işlendiği etkinlik, sağlık sektörü temsilcileri için geniş bir platform yarattı. Marmara Çalışanlar Federasyonu tarafından organize edilen ve Sağlık Bakanlığı, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, OHSAD ve Hekim Hakları Derneği’nin desteğiyle düzenlenen zirvede; sağlık sektörünün önde gelen kuruluşlarının yöneticileri, kamu ve özel sektörde gündemde olan sorunları ve sektörün geleceğini tüm boyutlarıyla değerlendirdi. Özel hastanelerin ruhsat sıkıntısı yaşadığı ve parçalı SGK anlaşmalarının yapıldığı bir dönemde düzenlenen Sağlık Yöneticileri Zirvesi’nde; devlet, özel ve üniversite hastanelerinin sorunları ile sağlık sisteminde yaşanan aksaklıklar da değerlendirildi. Tam gün yasasından, e-yöneticilik projesine, sendikalardan, insan kaynağı sorunlarına kadar sağlıkta yaşanan her türlü sorunun masaya yatırıldığı zirve, sektörde yaşanan pek çok soruna da açıklık getirdi. Sağlık Sektörünün liderlerini bir araya getiren “Sağlık Yöneticileri Zirvesi”nde ayrıca 2008 yılında başarılı olan sağlık yöneticileri de ödüllendirildi. Sayısal hastanecilikte sağlık sektöründe yaşanan değişimi yönetecek olanlar ‘Sağlık Yöneticileri” Etkinlikte Marmara Çalışanlar Federasyonu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kurulu Başkanı Yasin Keleş, Sağlık sektöründe, yeni yatırımlar yapan kamu ve özel sektör kuruluşları, toplumda sağlık bilincini oluşturarak, sağlık hizmetlerinde kaliteyi artırmanın mükemmel donanımlı hastanelerden geçtiği noktasında birleştirildiğini dile getiren Marmara Çalışanlar Federasyonu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kurulu Başkanı Yasin Keleş, bu noktada bilgi teknolojileri iel desteklenen akıllı hastanelerin gündeme geldiğini belirtti. Bu düşüncelerden hareketle; kamuda, özelde ve üniversitelerde hastanelerin akıllı hastanelere dönüştüğünü ifade eden Keleş, “Dijital hastanecilik noktasında, sağlık sektöründe yaşanan bu değişimleri yönetecek olan ‘Sağlık Yöneticileri’dir. Sağlık yöneticileri, dünyadaki değişimleri Türkiye’deki sağlık kuruluşlarına uyarlayarak, Türk sağlık sektörünün başarılarını uluslararası arenaya taşıyacak olan kişilerdir” diye konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun