Genel 23 ARALIK 2010 / 10:14

Rovi 720 milyon dolara Sonic'i satın alıyor

DivX'i de elinde bulunduran Sonic'in, Rovi'nin servislerindeki kaliteyi artırması bekleniyor.

DivX'i de elinde bulunduran Sonic'in, Rovi'nin servislerindeki kaliteyi artırması bekleniyor.


Ebeveyn kontrolü ve etkileşimli video sağlayıcısı Rovi, 720 milyon dolarlık nakit ve hisse karşılığında popüler dijital video oynatıcısı DivX'in sahibi Sonic Solutions'ı satın alıyor. Sonic de DivX'i Haziran ayında 323 milyon dolara satın almıştı.

Şirketlerden gelen açıklamaya göre, hızla büyüyen dijital eğlence piyasasında Rovi ve Sonic'in bir araya gelmesi Hollywood stüdyo ajanslarının içerikleri daha kolay satmasına yardımcı olurken müşterilerin de izlemek istedikleri içeriği çok daha kolay bulmasını sağlayacak.

Rovi, TotalGuide müşterilerine özel içerikte yapılan aramalarda Sonic'in sunduğu RoxioNow hizmetini ekleyerek büyük ölçüde hız kazandıracak.

Anlaşmada geçen 720 milyon dolarlık meblağın yüzde 55'i nakit olarak karşılanırken geri kalan kısmı Rovi hisselerinden karşılık bulacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun