Genel 24 EKİM 2008 / 11:54

Rolls Royce'tan çevreci Phantom sinyali

Lüks otomobill üreticisi Rolls Royce'un CEO’su Tom Purves, elektrik ile çalışan bir Phantom modeli üretmeyi planladıklarını açıkladı.

Lüks otomobill üreticisi Rolls Royce'un CEO’su Tom Purves, elektrik ile çalışan bir Phantom modeli üretmeyi planladıklarını açıkladı.


Purves, müşterilerinin çoğunun aracı özellikle şehir içinde kısa mesafelerde kullandığını vurgulayarak bu kişiler için “elektrikli Rolls-Royce”un ideal olacağını belirtiyor. Purves, projenin ne zaman hayata geçeceğine ya da elektrikli aracın fiyatına dair bir bilgi henüz vermedi. Phantom, Rolls Royce'un el yapımı otomobilleri arasında en ilgi gören modellerden biri. Markanın tarihi boyunca dönüşüme uğrayan bu model önde gelen statü sembolleri arasında gösteriliyor ve genelde kraliyet aileleri ve ultra zenginler tarafından kullanılıyor.


 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun