Genel 24 EKİM 2008 / 12:37

ROG Serisi Rampage II Extreme ile genişliyor

ASUS’un yeni ürünü ROG Rampage II Extreme, kullanıcıların doğrudan anakart üzerinde gerilim ve frekans ayarı yapmalarına imkan tanıyor.

ASUS’un yeni ürünü ROG Rampage II Extreme, kullanıcıların doğrudan anakart üzerinde gerilim ve frekans ayarı yapmalarına imkan tanıyor.
ASUS Republic of Gamers (ROG) Serisi’nin yeni üyesi Rampage II Extreme, 3-Way SLI ve CrossFireX yapılandırmalarını bir araya getiriyor. Yeni ROG Rampage II Extreme, Intel’in güncel altyapısını ve SLI/CrossFireX çoklu-GPU desteği ile her iki çoklu-GPU teknolojisini birden destekleyen ilk anakartlardan biri.  Öte yandan anakart üzerindeki tam 19 adet gerilim düzeltme fazı (16 adedi işlemci ve 3 adedi QPI/DRAM, kuzeyköprüsü ve bellek için) sayesinde overclock tutkunları işlemcilerinin hız sınırlarını zorlayabiliyorlar. Ayrıca yüksek düzeyde overclock yapılsa dahi, bu fazların hepsi polimer yapıdaki katı kapasitörlerle beraber anakartın stabilitesini ve dayanımını arttırıyor. ROG Rampage II Extreme’in bir diğer önemli özelliği de, kullanıcıların doğrudan anakart üzerinde gerilim ve frekans ayarı yapmalarına imkan tanıyor olması. Bu şekilde sistem üzerinde çok hızlı ve etkili biçimde değişiklikler yapılabiliyor. Ramapage II Extreme kutusunun içinden harici bir ses kart çıkıyor: SupremeFX X-Fi. Creative’in X-Fi ses arayüzü ile diğer harici X-Fi ses kartlarında olduğu gibi CMSS-3D ve EAX ses teknolojilerini destekliyor.


 


www.asus.com.tr