Genel 27 OCAK 2009 / 11:57

Robotlar bilgisayarlarla konuşacak

Mustafa Nevzat İlaç'ta proje kapsamında depoda kullanılan robotlar ile yazılım sistemi arasında entegrasyon kurulmasıyla robotların tüm hareketleri eş zamanlı olarak sisteme yansıtılabiliyor.

Mustafa Nevzat İlaç'ta proje kapsamında depoda kullanılan robotlar ile yazılım sistemi arasında entegrasyon kurulmasıyla robotların tüm hareketleri eş zamanlı olarak sisteme yansıtılabiliyor.


Mustafa Nevzat İlaç firması, yönetim ve operasyonel süreçlerini yeniden tanımladığı kurumsal kaynak planlaması (ERP) projesinde canlı kullanıma geçti.


Mustafa Nevzat İlaç'ın 1923 yılından bugüne uzanan gelişim çizgisi göz önünde bulundurularak "Sağlam adımlar" ismi verilen proje kapsamında muhasebe, satış, lojistik, finans ve stok süreçlerinde tasarruf, işlerlik ve denetim yetenekleri artırıldı.


Proje ERP projesi danışmanlık şirketi Elsys tarafından tasarlanıp uygulandı. SAP Depo Yönetimi modülü ile SAP robotik entegrasyonun gerçekleştirildiği proje, verilen komutu yerine getiren robotun yazılım sistemine bu işlemin teyidini aktarmasını ve bu şekilde bilgisayarlarla robotların iletişim kurmalarını sağlıyor. Böylelikle robotların yaptığı mal giriş çıkışı gibi tüm hareketler yazılım sisteminden izlenebiliyor.


Proje sayesinde şirket için öncelikli derecede önem taşıyan güvenli stok seviyesinin korunabilmesinin yanı sıra maliyetler anlık ve detaylı olarak takip edilebilecek. Böylelikle kârlılık analizleri daha güvenilir şekilde gerçekleşecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun