Genel 23 ŞUBAT 2010 / 10:44

Risk yönetiminde Gantek imzası

Gantek, bu sene dördüncüsü düzenlenen Active Academy Risk Yönetimi Zirvesi'nin sponsoru oldu.

Gantek, bu sene dördüncüsü düzenlenen Active Academy Risk Yönetimi Zirvesi'nin sponsoru oldu.


Gantek, 25 Şubat'ta Swiss Otel'de gerçekleştirilecek olan Risk Zirvesi'nde, işletmelerin rekabet güçlerini ve verimliliklerini artıran risk yönetimi çözümlerini finans profesyonellerine anlatacak. Üst düzey yöneticilerin risk yönetimi konusundaki tecrübelerini aktaracağı oturuma, Gantek Teknoloji Genel Müdürü Selda Bağdat Bahadır da konuşmacı olarak katılıyor.

Selda Bağdat Bahadır risk yönetimi ile ilgili yaklaşımlarını şöyle ifade ediyor: "Günümüz iş dünyasında risk, doğru yönetilebildiği takdirde rekabet gücüne dönüşebilecek fırsat anlamına gelebiliyor. Risk yönetiminin aktif olarak kullanılmasıyla kurumlarda krizlere karşı kurumsal refleksin gelişmesi sağlanıyor. Bu da krizlere tepki gösterme ve önlemleri hayata geçirme süresini kısaltabiliyor. Kurumların etkili ve verimli çalışabilmesi için söz konusu çözümlerin yerel uygulamalarla bütünleşik şekilde çalışmasını sağlamaları gerekiyor."

Dört yıldan bu yana düzenlenen ve finans sektörünün önemli etkinlikleri arasında yer alan Zirve ile birlikte, sektöre yön veren isimlerin bir araya getirilerek bu alandaki bilgi alışverişine katkıda bulunulması amaçlanıyor.