Genel 21 ARALIK 2010 / 10:52

Resmi PlayStation uygulaması iPhone ve Android'ler için geliyor

PSN ile sosyalleşen kullanıcılar PS ile ilgili bilgileri uygulamayla doğrudan görebilecek.

PSN ile sosyalleşen kullanıcılar PS ile ilgili bilgileri uygulamayla doğrudan görebilecek.


PlayStation Ürün Yöneticisi Emmanuel Orssaud, resmi blogta yaptığı açıklamayla uygulamanın OS 4 ya da daha ilerisi bulunan iPhone ve iPod Touch'da kullanılabileceğini açıkladı. Ayrıca Android platformunda da 1.6 ya da üstünde bir sürüme sahipseniz yine PS uygulamasını kullanabilirsiniz.

İlk sürümün Biritanya, Fransa, Almanya, İspanya, İtalya ve Hollanda'da kullanılabileceği bildirilirken diğer ülkelerle ilgili bir açıklama gelmedi. İlk sürümde arkadaşların oyunları ve çevrimiçi durumlarının yanında PS Network'de yer alan sıralamaları görmeyi sağlayan sosyal özellikler bulunacak.

Sosyalliğin yanında PlayStation 3, PSP ve PlayStation 2 için çıkan son haberler de uygulamayla kullanıcılara ulaşacak. Gelen haberler ya da arkadaşlarla olan paylaşımlar da Facebook, Twitter ya da e-posta ile iletilebilecek.

Gelecek sürümde daha fazla dil seçeneği gelmesinin yanında oyunculara PlayStation Blog'da yorum yapabilme olanağı da verilecek. Şu an için yeni sürümün tam olarak ne zaman iTunes'da yer alacağı

PlayStation tutkunları geliştirilen uygulamanın yanında taşınabilir konsoldaki oyunların telefonlara da aktarılmasını bekliyor.