Genel 31 AĞUSTOS 2010 / 07:01

Renkli ve esnek e-kağıt LG’nin elinden çıkacak

LG, yeni nesil renkli ve esnek e-kağıt teknolojisini geliştirmeye devam ediyor.

LG, yeni nesil renkli ve esnek e-kağıt teknolojisini geliştirmeye devam ediyor.


LG ekran teknolojilerine odaklandığı şu sıralarda, 9,7 inçlik renkli ve 19 inçlik esnek e-kağıt üretimine başlayacağını duyurdu. 9,7 inçlik renkli e-kağıdın gelecekte Kindle gibi e-okuyucu ya da tablet gibi çoklu ortam cihazlarında kullanılabileceği düşünülüyor. 19 inçlik ekranın ise geleneksel gazete boyutunda e-okuyucu tarzı bir cihazda kullanılması bekleniyor.

LG’nin geliştirdiği iki yeni ekran teknolojisinin, e-kağıt dünyasında önemli bir yer edinmesi bekleniyor. E-kağıt teknolojileri alanında rekabet kızışırken, her şirketin özgün ve ilginç şeylerin peşinde olduğu gözlemleniyor. Bu yılın başında renkli e-kağıt üreten şirketlerden biri Samsung olurken, diğeri de Fujitsu olmuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun