Genel 20 AĞUSTOS 2009 / 12:32

Renault, Dassault Systemes’in V6 Platformunu tercih etti

Dassault Systemes’in pazara yeni sunduğu V6 PLM platformunu Renault da kullanmaya başladı.

Dassault Systemes’in pazara yeni sunduğu V6 PLM platformunu Renault da kullanmaya başladı.


Renault, yeni küresel ürün geliştirme çözümü olarak seçtiği ENOVIA V6 ile verimliliğini ve ürün kalitesini artırmayı amaçlıyor. Renault, ENOVIA'nın V6 bazlı ortak çalışma platformunu ve CATIA'nın V6 platformunu kullanmakla beraber bundan sonra Dassault Systemes'in tüm V6 platformuna geçerek şirketin ve tedarikçilerinin yeni ürün tasarımlarında gerçek zamanlı olarak birlikte çalışmalarını da sağlayacak.

V6 PLM'i tüm dünyada ve tüm markalarında kullanacağını açıklayan Renault, Sanal Prototip (Digital Mock-up / DMU) online erişim ile, farklı mühendislik dalları arasındaki ortak çalışmanın kolaylaşmasını sağlayacak. Tüm geliştiriciler için tek ve ortak çalışmaya açık bir arayüz kullanılması, birçok farklı ürün ve proseslerin ilk ve tek seferde yerine getirilmesi için uygun ortam yaratıyor.

Renault'nun 3 değişik çözüm içeren ve 3 parçalı mühendislik prosesi; tek, standart ve tüm mühendislik dallarında uygulanabilen çözümleri kullanarak birleşik bir ortak çalışma platformuna dönüşecek. Renault'un ürün geliştirme bölümünü değiştirme stratejisinin altında, V6 platformunun tüm ürün döngüsünü ortak çalışma ortamı içerisinde sanallaştırması yatıyor. Diğer gereksinimler, kurumsal ortaklarla ve tedarikçilerle ortak çalışmayı desteklemek ve dünyanın çeşitli yerlerindeki takımlar arasındaki performans ve veri tutarlılığını sağlamaktı.