Genel 13 NİSAN 2010 / 12:13

Ran Lojistik iş ortaklığında Arete'yi seçti

Arete, Netlog ve İntercombi gibi şirketlerle sürdürdüğü işbirliklerine Ran Lojistik'i ekleyerek yoluna devam ediyor.

Arete, Netlog ve İntercombi gibi şirketlerle sürdürdüğü işbirliklerine Ran Lojistik'i ekleyerek yoluna devam ediyor.


Maliyetlerini düşürmek ve verimliliğini arttırarak rekabette fark yaratmak için SAP yatırımına başlayan Ran Lojistik, Arete'nin danışmanlığında yürütülen SAP projesi kapsamında, tüm süreç ve fonksiyonlarını tek bir sistem altında birleştirmeyi hedefliyor. Bu hedef ışığında Ran Lojistik yoluna Arete ile devam edececeğini bildirdi.

Arete Yönetim Kurulu Üyesi Kağan Şahin, Arete'nin sunduğu SAP hizmetinin, işletmelere kısıtlı bütçe ve kaynaklarını en etkili biçimde kullanmaları için gerekli bilgi ve iş disiplini sağladığını belirterek "Arete'nin 2009 yılında Netlog için hayata geçirdiği SAP projesi, Türk lojistik sektörü için önemli bir mihenk taşıdır. Uçtan uca çözüm sunan bu projeden önce sektördeki genel uygulama, lojistik firmalarının daha çok finans, satın alma ve CRM modüllerini kullanması yönünde olmuştur. Netlog SAP Projesi'nin temel farkı ise sadece modül bazında bir yapı sunmak yerine tüm lojistik süreçlerinin tek bir sistem üzerinden ve entegre olarak yönetilmesini sağlamasıdır. Başarıyla tamamlanan bu projenin olumlu sonuçlarını gözlemleyen İntercombi, Polar XP gibi diğer lojistik şirketleri de SAP yatırımlarını Arete ile hayata geçirme kararı aldı. Mayıs ayında tamamlamayı planladığımız projeyle ise Ran Lojistik de temel lojistik süreçlerinin yanı sıra müşteriye özel işlemler gibi yan lojistik süreçlerini entegre ve gerçek zamanlı olarak SAP üzerinde yürütmeye başlayacak.''dedi.

Ran Lojistik Hizmetleri A.Ş. Lojistik Operasyon Grubu Başkanı Hakan Kavruk ise rekabetin her geçen gün arttığı iş dünyasında hızlı ve ekonomik hareket edebilen şirketlerin rekabette bir adım önde olduklarını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Özellikle kriz dönemlerinde hızlı ve sağlıklı karar alma becerisi, işletmelerin varlıklarını yara almadan sürdürebilmeleri açısından büyük önem taşıyor. Bunu sağlamak için de ihtiyaç duyulan tüm verilere çok hızlı ulaşmak gerekiyor. Standart yazılımlar ile ne yazık ki bu hıza sahip olamadık. Bu noktada da bizim için çözüm, SAP yazılımı oldu. Ran Lojistik olarak tüm fonksiyonlarımızın, süreçlerimizin ve kaynaklarımızın bütünleşik bir şekilde planlanması ve kontrol edilmesi gerektiğine karar verdik. Bu sayede oluşan bütünleşik yapıyla, firma olarak ortak bir dil yaratılacak, tek bilgi kaynağı kullanılacak, farklı birimlerin fonksiyon ve süreçleri izlenebilecek. Bir başka deyişle bilgi şeffaflığı ile karar vermekle sorumlu kişiler, doğru bilgiye düzgün raporlamalarla en hızlı şekilde ulaşacak ve sağlıklı kararlar alabilecekler" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun