Genel 12 ŞUBAT 2016 / 13:41

Qualcomm iki yeni ürününü duyurdu

Qualcomm Technologies bugün Snapdragon Wear Platformu'nu ve Snapdragon X16 LTE modemini duyurdu.

Qualcomm Technologies,  gelecek nesil giyilebilir cihazlar için yeni platformu  Qualcomm Snapdragon Wear ve  tüketicilere giyilebilir teknolojiler alanındaki ürün ailesinin ilk üyesi Snapdragon Wear 2100 SoC’u duyurdu.
 
Konuyla ilgili açıklamada bulanan, Qualcomm Technologies Ürün Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Raj Talluri, “Qualcomm Technologies, şu an Android ile çalışan giyilebilir cihazların çoğuna güç veren Snapdragon 400 işlemci de dâhil geniş ürün yelpazesi ile giyilebilir teknolojinin lideridir. Snapdragon Wear platformu ve Snapdragon Wear 2100 SoC’un gelmesi ile Qualcomm Technologies gelecek nesil giyilebilir cihazlarda zarif tasarımları, daha uzun pil ömrünü, akıllı algıyı ve her zaman bağlantılı deneyimleri mümkün kılarak bu teknolojide konumunu daha da güçlendiriyor. Bu avantajların; giyilebilir teknoloji dünyası içerisinde yer alan mobil, moda, spor ekosistemi içerisinde büyük rağbet göreceğini düşünüyoruz.” dedi.
 
Şirket bugün 6. nesil LTE çoklu-mod yonga seti Qualcomm Snapdragon X16 LTE modemini de duyurdu. Bu yeni modem, 14nm FinFET ve Qualcomm RF Transceiver WTR5975 teknolojileri üzerine inşa edildi. Snapdragon X16 LTE modem ticari olarak üretilen ilk Gigabit Sınıfı LTE yonga seti olup 1 Gbps’ye varan fiber hızında LTE Kategori 16 indirme hızı sağlarken 256-QAM ile FDD ve TDD spektrumu genelinde 4x20 MHz’ye kadar Carrier Aggregation (CA) indirme yolunu destekliyor. Modem ayrıca 2x20 MHz çıkış yolu CA’ya ek olarak 150 Mbps’ye varan çıkış yolu hızları için 64-QAM desteği de sunuyor.
 
 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun