Genel 29 OCAK 2009 / 11:15

Putin, Michael Dell’i fena haşladı

Rus Başbakanı Vladimir Putin, Davos’taki Dünya Ekonomi Zirvesi’nde ülkesine bilişim teknolojileri yardımı öneren Dell kurucusu Michael Dell'i tersledi.

Rus Başbakanı Vladimir Putin, Davos’taki Dünya Ekonomi Zirvesi’nde ülkesine bilişim teknolojileri yardımı öneren Dell kurucusu Michael Dell'i tersledi.


İsviçre'nin Davos şehrinde düzenlenen Dünya Ekonomi Zirvesi’nde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Dell'in kurucusu Michael Dell arasında gerginlik yaşandı. Putin’in etkinlik açılışında yaptığı konuşmanın ardından Michael Dell söz alarak, Dell olarak Rusya’nın ülkenin bilişim teknolojisi altyapısının kurulması ve genişletilmesi konusunda nasıl yardım edebileceklerini sordu. Putin'in cevabı ise sertti: "Yardım istemiyoruz. Ne sakatız, ne de geri zekalıyız," oldu. Putin daha sonra ülkenin internet altyapısı çalışmalarından ve altyapının Sibirya köylerine kadar genişletildiğinden bahsederek, Rus bilimadamlarının başarılarından dolayı saygı gördüklerini belirtti. Putin'in tepkisiyle, salonda buz gibi bir havanın estiği bildiriliyor. Putin’in geçmiş dönemde Batılı bilişim şirketlerinin istediği yüksek ücretler nedeniyle kızgın olabileceği konuşuluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun