Genel 03 HAZİRAN 2010 / 10:31

Pulse Smartpen, boyundan büyük işler yapıyor

Pulse Smartpen toplantının ses kaydını alırken, kağıt üzerine aldığınız notları ses kaydının ilgili bölümüyle ilişkilendiriyor.

Pulse Smartpen toplantının ses kaydını alırken, kağıt üzerine aldığınız notları ses kaydının ilgili bölümüyle ilişkilendiriyor.


Son yılların en hızlı yayılan teknolojik buluşlarından biri olan kağıt-tabanlı bilgisayar Pulse Smartpen, vaktinin büyük kısmını toplantılarda geçirenler için büyük kolaylık sağlıyor. Pulse Smartpen, toplantı ya da dersin ses kaydını alırken aynı zamanda kağıt üzerine aldığınız notları ses kaydının ilgili bölümüyle ilişkilendiriyor. "Kağıttan Dinleme" adı verilen bu yeni teknoloji sayesinde, notun alındığı anda ne konuşulduğunu dinlemek için mürekkebin üzerine kalemle dokunmak yeterli oluyor.

Ucundaki kızılötesi kamera sayesinde kağıda alınan notları görsel olarak kaydeden Pulse Smartpen ile bu notları bilgisayar ortamına taşımak ve hatta Microsoft Word formatına dönüştürmek de mümkün. Pulse Smartpen, 2 GB'lık hafızası ile 200 saatin üzerinde ses kaydı, 16 bin sayfanın üzerinde dijital not saklayabiliyor. Smartpen, kağıda alınan notları ve ortam sesini kaydetmenin yanı sıra, matematik hesabı ve dil çevirisi de yapabiliyor ve el yazısıyla alınan notların e-posta ile kolayca gönderilmesine olanak tanıyor. Pulse Smartpen'e ayrıca livescribe.com adresi üzerinden özel uygulamalar yüklenebiliyor.

Türkiye dağıtımını Tesan'ın gerçekleştirdiği Pulse Smartpen'in 2 GB'lık versiyonu KDV dahil 399 TL karşılığında Apple Premium satış noktaları, Turkcell Flagship ve Bimeks mağazaları ile Hepsiburada ve Genpatech e-ticaret portallarından alınabiliyor. Ürünle ilgili ayrıntılı bilgiye Tesan'ın oluşturduğu smartpenturkiye.com adresindeki internet sitesinden ulaşılabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun