Genel 22 EYLÜL 2010 / 14:49

PS3 için beklenen güncelleme yayınlandı

3.50 sürümüyle Sony'nin oyun konsoluna 3D desteği ve Facebook uygulaması eklendi.

3.50 sürümüyle Sony'nin oyun konsoluna 3D desteği ve Facebook uygulaması eklendi.


Sony PlayStation 3 için 3.50 güncellemesini yayınladı. Güncelleme ile Blu-Ray sürücüye sahip oyun konsolu üç boyutlu görüntü de sağlayacak.

3D'nin yanında PS3 artık sosyal ağlar için de bir geçit oldu. Yeni güncelleme ile oyunlarda elde edilen skorlar, screenshot'lar doğrudan Facebook hesabında yayınlanabiliyor.

Platformda ayrıca Grief Reporting (rahatsız edenleri raporlama) servisi de geliştirildi. Bu ay içinde Türkiye'de de kullanıma açılan PlayStation Network üzerindeki kullanıcılardan gelebilecek istenmeyen mesajlar doğrudan sistem arabirimi üzerindeki menüler aracılığıyla şikayet edilebiliyor. Konsol sahipleri uygulamayı arkadaşlar kategorisindeki mesaj listesinin seçenekler menüsünden kolaylıkla kullanabiliyor.

3D televizyonların piyasadaki ağırlıklarının artmasıyla bu güncellemenin gelmesi kaçınılmaz olmuştu. Blu-ray disk çalıştıran makineler üzerinden 3D film, oyun gibi görüntülere sahip olma heyecanı 3D televizyon piyasasını da hareketlendirebilir.

Yıllar önce piyasaya çıkan bir oyun konsolunun son yeniliklere yazılım güncellemesi ile ulaşabilmesi PlayStation için avantaj gibi gözüküyor. Tabii burada Blu-ray'in piyasada kalan disk formatı olmasının da büyük etkisi bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun