Genel 30 HAZİRAN 2010 / 08:12

PS3 güncellemesi yayınlandı

Yeni güncelleme 3.40'la PlayStation Plus üyelik sistemi ve çok daha fazlası eklendi.

Yeni güncelleme 3.40'la PlayStation Plus üyelik sistemi ve çok daha fazlası eklendi.


Oyun konsollarında yaşanan değişiklikleri paylaşmaya çalışıyoruz. 3 boyutlu oyun teknolojisi, kumandalarda hatta kumandasız kontrollerdeki değişiklikler konsol üreticilerini büyük bir rekabetin içine soktu.

PlayStation da beklenen güncellemeleri PlayStation Portable için 6.30, PlayStation 3 için 3.40'ı PlayStation Store'da kullanıcılarına sundu. Özellikle PS3 için gelen güncellemede kullanıcıları şaşırtacak yenilikler bulunuyor.

3.40 güncellemesiyle daha önce sözünü ettiğimiz PlayStation Plus üyelik sistemi geldi. Bu sistemde PlayStation Network'de diğer kullanıcılara göre daha fazla seçenek ve oyun deneyimini artırmaya yönelik fırsatlar bulunuyor. Normal üyeler tabii hâlâ ağ üzerinde istediklerini yapabilecek ancak getirilen yeni üyelik sistemine kayıtlı olanlar daha fazla içerik bulabilecek. Yeni sistemle ilgili detaylı bilgiyi buraya tıklayarak önceki haberimizden edinebilirsiniz.

Güncellemeyle "Photo Gallery" de hizmete açılıyor. PlayStation Network kullanıcılarına kendi aralarında fotoğraf paylaşım imkânı veren uygulama, Facebook ve Picasa'da da yayınlanabiliyor. "Video Editor & Uploader" uygulaması da kullanıcılara doğrudan YouTube ve yine Facebook üzerinden video paylaşım imkânı sunuyor.

Facebook'la ilgili gelişmeler bunlarla da sınırlı değil. PlayStation Network (PSN) üyelikleriyle Facebook hesapları bütünleşiyor. Böylece Facebook üzerinden PSN üyeleri birbirini görebilecek ve paylaşımlarını artıracak.

Son olarak geliştirilmiş güç tasarruf ayarlarından bahsedelim. Yeni güncellemeyle PS3'ün bekleme süresi 2 saate ayarlanmış olacak. Ayrıca güç tasarrufunda yeni seçenekler de 3.40'ta geliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun