Genel 20 MART 2012 / 11:19

PROTEL ile tabletler ve akıllı telefonlar birer garsona dönüşecek

PROTEL ile tabletler birer garsona dönüşecek

[Bilişim Dünyası Özel] 23 yıldır konuk ağırlama sektöründe hizmet veren Protel, dünyada en çok bilinen ve kullanılan yazılım ve donanım çözümlerinin Türkiye ve bölge ülkeleri temsilcisi olarak 2011 yılını 30 milyon liralık ciroyla bitirdiğini açıkladı.Önümüzdeki dönemin hızlı bir değişime sahne olacağına inandığını söyleyen Protel’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Metin Arghan, “1982’de BT sektöründeki çalışma hayatıma başladığımda, PC'lerin ortaya çıkışına ve o güne kadar bilinen herşeyi değiştirdiğine şahit oldum. Şimdi aynı değişimin, mobil ve tablet cihazlar ve bulut bilişimle daha hızlı olacağına inanıyorum” dedi.

Protel neredeyse bütün grup satın alma, yani kampanya firmalarının promosyon yazılımlarıyla kendi yazılım çözümlerini entegre ediyor. Böylece kampanya kullanımının ardından, hesap öderken yapılacak tek şey, MICROS kasaya kampanya kodunu okutmak. Daha detaylı çözümler isteyen işletmelerin, müşteri sadakatini takip etmeleri veya promosyonlarını MICROS üzerinden istedikleri zaman aktif hale getirmeleri mümkün.

Bir diğer yenilik de tabletlerden sipariş. Bu sistemle müşteri menü yerine iPad üzerinden tüm yemekleri, içeriklerini ve kalori değerlerini görebiliyor. Asıl sürpriz ise şarap menüsünde. Şarapların üretim yılından geldikleri yere kadar her türlü sorunun cevabı müşterinin parmaklarınızın ucuna taşınıyor. Üstelik masa başında sipariş almak için sabırsızlanan bir garsona ihtiyaç olmadan.

Tabletler sadece restoranlar için değil, oteller için de vazgeçilmez araçlara dönüşüyor. Dünyada yaklaşık 28 bin otelin tercihi olan otel yönetim yazılımı Fidelio OPERA ve Suite8, artık tabletlerde de çalışıyor. Böylece konuklar tablet üzerinden oda servisi, şehir aktiviteleri, hesap durumları gibi bilgilerini görüntüleyebiliyor, hatta memnuniyetlerini belirten anketleri de yine bu yolla doldurabiliyorlar.

Konuklar ayrıca akıllı telefonlarına yükleyecekleri uygulamalarla her türlü kampanyadan, sadakat puanlarının son durumundan haberdar olabiliyor ve kendileri için tanımlanmış fiyatlar üzerinden rezervasyon yapabiliyorlar.

Bilgi için: www.protel.com.tr
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun