Genel 04 KASIM 2008 / 13:19

Profesyonel baskı dünyası Spectacolor’da buluşuyor

Canon Eurasia, geniş formatlı yazıcılarını Spectacolor'da sergiliyor.

Canon Eurasia, geniş formatlı yazıcılarını Spectacolor'da sergiliyor.


Canon, profesyonel baskı alanında piyasaya sunduğu yeni çözümlerini, sektörü buluşturduğu iki günlük etkinlik Spectacolor ile duyuruyor. İstanbul’da gerçekleşen etkinlik kapsamında Canon’un imagePRESS serisi ve Türk pazarında da satışa sunulan yeni imagePROGRAF modellerini tanıtılıyor. Canon Eurasia, Spectacolor kapsamında yer alan özel gösterim alanında geniş formatlı yazıcılarını (LFP) sergileniyor.


Etkinliğin açılışı, Canon Eurasia Kurumsal İş Çözümleri Ülke Direktörü Peter Saak, Canon Eurasia Profesyonel Çözümler Pazarlama Müdürü Faruk Hançarlıoğlu ve Aras Grup Genel Müdürü Serkan Araz’ın katıldığı basın toplantısıyla yapıldı.


Türkiye pazarının Canon için önemini vurgulayan Peter Saak, bu pazarda yatırımlarını sürdüreceklerini kaydetti. Dünyada yaşanan ekonomik krize işaret eden Saak, profesyonel baskı çözümlerinde gelecek yıl pozitif pazar büyümesi beklemediklerini; buna karşın Canon olarak yüzde 15-20 arası bir büyüme gerçekleştirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Yeni dönemi, fırsatlar dönemi olarak nitelendiren Saak, bunu değerlendirmek istediklerini vurguladı. Saak offset baskının sayısal sistemlere kayacağına işaret etti.


Canon Eurasia’nın 6 ay önce kurulduğunu belirten Saak, yeni yapılanmayla birlikte başarılı şekilde ilerlediklerini kaydetti. Canon Eurasia’nın 2008 yılının ilk ve ikinci çeyreğinde pazar payı olarak ikinci sıraya yerleştiğini belirten Saak, gelecek ilk sıraya yerleşmeyi planladıklarını sözlerine ekledi. Canon iş çözümleri alanında bu yıl sonuna kadar yüzde 30 oranında büyüme öngörüyor.


Sayısala geçiş


Pazar eğilimlerine dikkat çeken Canon Eurasia Profesyonel Çözümler Pazarlama Müdürü Faruk Hançarlıoğlu, rekabetci koşulların söz konusu olduğunu ve geleneksel pazarın küçüldüğünü kaydetti. Türk basım pazarının boyutunun 2.5 milyar dolar büyüklüğünde olduğunu belirten Hançarlıoğlu, bu rakamın 2012 yılına kadar yüzde 40 büyüyerek 3.2 milyar dolara ulaşacağını öngördüklerini söyledi. 2012 yılına kadar toplam pazarın yüzde 20’sinin, 2020 yılına kadar ise yaklaşık yüzde 60’ının sayısala döneceğini ifade eden Hançarlıoğlu, 2008–2012 yılları arasında sayısal pazardaki büyüme oranını yüzde 150 olarak tahmin ettiklerini sözlerine ekledi. Geniş formatlı baskı teknolojilerine değinen Hançarlıoğlu, yeni ürünlerle ilgili bilgi verdi.


Etkinlikte tanıtılan imagePRESS C6000 ve imagePRESS C6000VP, imagePRESS C7000VP’nin devam serisi olarak nitelendiriliyor. Hançarlıoğlu, yeni imagePROGRAF modelleriyle geniş format pazarında ürün gamını tamamlayarak, pazara en çok model ve çözüm sunan markası olmayı amaçladıklarını belirtti.


Yeni iş ortaklıkları


Canon, Spectacolor ile iki yeni gelişmeyi de duyurdu. Adobe ve Apple ile işbirliği yapan marka, müşterilerinin ihtiyaçlarına bütünsel çözüm sağlayacak sistemleri üretecek. Peter Saak bu işbirliğinin özellikle son kullanıcılara önemli getirileri olacağını vurguladı. Etkinlikte duyurulan işbirliği ise basım sektöründe 35 yıllık geçmişe sahip Aras Grup ile yapılan iş ortaklığı anlaşması oldu. Bu işbirliğiyle Aras Grup, Canon’un profesyonel ürün ve çözümlerinin basım sanayine satışı ve satış sonrası hizmetleri konusunda çözüm ortağı olacak.


İlki geçen yıl gerçekleşen etkinliğin bundan sonra Canon Eurasia tarafından her yıl düzenli şekilde gerçekleştirilmesi planlanıyor. Canon ayrıca gelecek yıl Türkiye’de Avrupa’dan çok sayıda katılımcının yer alacağı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun