Genel 13 OCAK 2010 / 06:39

Pride Spa, Ericsson'un kanatları altında

Ericsson, İtalyan danışmanlık ve sistem entegrasyonu şirketi Pride Spa'yı satın aldı.

Ericsson, İtalyan danışmanlık ve sistem entegrasyonu şirketi Pride Spa'yı satın aldı.


Ericsson, Pride Spa şirketinin yüzde 100 hissesini alıyor. İtalya'da faaliyet gösteren Pride Spa, danışmanlık ve sistem entegrasyonu alanında yaklaşık bin uzmana sahip. Anlaşmanın 1 Şubat'ta tamamlanması bekleniyor.

Ericsson Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Global Servisler Yöneticisi Jan Frykhammar konuyla ilgili olarak, "Büyüyen servis pazarında yetkinliğimizi artıracak önemli bir adım daha attık. Sabit ve mobil şebekelerin yakınsadığı ve tüketicilerin yüksek bir kullanım yetkinliği kazandığı, ileri düzeyde karmaşıklaşan telekom alt yapılarında danışmanlık ve sistem entegrasyonu üst seviyelerde önemli bir rol oynamaktadır. Bugün, danışmanlık ve sistem entegrasyonu alanındaki çözümlerimizi güçlendirecek, çok yetenekli çalışanları da aramıza katıyoruz" şeklinde konuştu.

Pride Group Kurucu ve CEO'su Antonio Giugliano ise satın alma ile ilgili olarak şunları söyledi: "Pride Spa çalışanlarının yeteneğini ve bilgi birikimini ortaya koyan bu anlaşmayı duyurmaktan gurur duyuyorum. 20 yıllık faaliyetlerimizle kazandığımız bu deneyim ile 1.000 çalışanımızın dünyanın lider servis ve telekom sağlayıcısı olan Ericsson bünyesine katılacağını bilmek mutluluk verici."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun