Genel 01 EKİM 2012 / 10:15

PretonSaver ile ofisler hem ekonomik hem çevreci

PretonSaver ile ofisler hem ekonomik hem çevreci

Bestcom Telekomünikasyon ve Bilişim Hizmetleri tarafından Türkiye ye getirilen PretonSaver, özel algoritması sayesinde yazıcılar tasarruflu baskılar almaya yardımcı olurken çevreyi koruyor. Çevreci BT ve Çevreci Ofis gibi kavramların önem kazandığı günümüzde, Bestcom yazıcılar için hem çevreci, hem ekonomik hem de merkezi yönetim ve raporlama avantajları sağlayan PretonSaver yazılımıyla fark yaratmayı hedefliyor.

Yazılım, geliştirilen özel algoritma sayesinde çıktısını alacağınız dokümanlarda üst üste gelen yazıcı piksellerini bularak bunları ayıklıyor. Bu ayıklama metin, resim ya da grafik için farklı tasarruf oranlarında yapılabilirken bu sayede yüzde 35'ten yüzde 70'e kadar çıktı kalitesinden ödün vermeksizin tasarruf edilebiliyor.

Bu sistemle hem lazer hem mürekkep püskürtmeli yazıcılarda toner ve kartuş tüketimini neredeyse yarı yarıya azalarak çevreye verilen zarar en aza iniyor.

PretonSaver, dünyanın önemli kamu ve özel kuruluşlarının yanında ülkemizde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası gibi saygın kuruluşlar tarafından tercih ediliyor.

Detaylı bilgiyi www.pretontr.com adresinde bulabilirsiniz.
ETİKETLER : bestcom PretonSaver