Genel 13 MAYIS 2010 / 13:02

Popüler Facebook oyunlarına ilgi azalıyor

Mafia Wars, Treasure Isle ve FarmVille gibi oyunların arkasında olan Zynga'nın üye sayısında ciddi bir düşüş yaşanıyor.

Mafia Wars, Treasure Isle ve FarmVille gibi oyunların arkasında olan Zynga'nın üye sayısında ciddi bir düşüş yaşanıyor.


FarmVille'in yaratıcısı Zynga'nın aylık aktif Facebook kullanıcı sayısında önemli sayıda bir düşüş yaşandı. İki hafta önce şirket, 1,3 milyon aktif kullanıcısını kaybetti. Bu son hafta ise 4,2 milyon daha kullanıcısını kaybeden Zynga, şimdilerde 244 milyon aktif kullanıcıya sahip.

Şirketin kullanıcı sayısındaki bu muazzam düşüşün Facebook'un son zamanlarda yaptığı değişimlerden kaynaklandığı söyleniyor. Sitenin aynı zamanda FarmVille gibi diğer sosyal ağ oyunlarının oynanması konusunda üyelerine sürekli hatırlatmada bulunması da diğer sebeplerden biri.

Zynga'nın başarısı oyun endüstrisinde küçük şirketler dahil sektörde önemli olan çok sayıda şirketin dikkati çekmişti. Ancak oyun endüstrisinin hızlı değişimiyle Zynga'nın bu başarısı ne kadar daha devam edeceği bilinmiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun