Genel 08 EKİM 2011 / 14:04

Polonya, 3. salonda Türk yatırımcıları bekliyor

Ekonomik anlamda yıldızı parlayan Polonya pazarına ilgi duyan ve bu pazara yatırım yapmak isteyenlerin CeBIT Bilişim Eurasia’da 3. Salon’daki Polonya standını ziyaret edebilirler. Polonya Avrupa’da son dönemde öne çıkan ülkelerden biri. Ülke ekonomisi büyüme hızı Avrupa bölgesinden ve 27 AB üyesi ortalamasından daha fazla.

Standda bilgi aldığımız yetkililer, Polonya’nın otomotiv, elektrik ve elektronik sektörleri, yazılım, gıda, hizmet sektörü, makine ve ekipmanları, finansal aracılık, işlenmiş metaller ve plastik parçalar branşlarında hızla ilerlediğini söylüyorlar ve şöyle devam ediyorlar: “Polonya, özellikle AB’nin gelecek dönem finansal gelişim bölgeleri, ulaşım altyapısı, lojistiği, kültürel yeteneği ve coğrafi pazar yönünden büyük bölgelere giriş için stratejik konumuyla Avrupa’nın adeta kalbinde yer alıyor. Polonya olağanüstü ticaret ve yatırım imkanları sunuyor. Avrupa Birliği ve NATO’nun en büyük üyelerinden biri olan Polonya uluslar arası ticarette de güvenilir bir iş ortağı. Ülkemiz stratejik konumu itibariyle AB’nin özellikle Rusya ve Ukrayna gibi Türk şirketlerinin de aktif olduğu daha doğudaki marketlerle olan ticaretinde geçiş noktası olarak önemli rol oynuyor. Polonya’da dış yatırımcılara da önemli kolaylıklar ve destekler sağlanıyor. Türk yatırımcıları Polonya’ya bekliyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun