Genel 22 ŞUBAT 2010 / 13:12

Polisan bayilerini tek merkezden yönetiyor

Polisan, WebGate Portal çözümü ile bayilerini internet üzerinde biraraya getiriyor.

Polisan, WebGate Portal çözümü ile bayilerini internet üzerinde biraraya getiriyor.


SAP'nin Gold Partner'ı olan MBIS, Polisan'ın teknoloji altyapısını yeniliyor ve Polisan'a özel bir portal kuruluyor. SAP çözümleri ile bütünleşik çalışabilen WebGate sayesinde, Polisan bayilerini tek çatı altında topluyor.

Polisan projesi kapsamında öncelikli olarak bayilerden siparişlerin alınması ve bayilerin cari hareketlerinin, ekstre listelerinin internet üzerinden yönetilmesi hedeflendi. Polisan'ın uyguladığı kampanyaların web üzerinden bayilerce takip edilebilmesi ve bu kampanyalara ait dokümanların, broşürlerin web üzerinden yayınlanması sağlandı. Bayilerle ilgili anketler, Polisan Holding ile ilgili çeşitli etkinlik, haber ve duyurular WebGate üzerinden yönetilebilir hale getirildi.

Projenin finans kısmında ise bayiler mutabakat işlemleri için borç bakiye bilgilerini online olarak kendileri sorgulayabiliyor. Ayrıca satış, sevkiyat ve finans raporları ile bayilere satın alma alışkanlıkları ile ilgili bilgi veriliyor. Polisan'da bayilerden ve satış-pazarlama departmanından gelecek olan ihtiyaç ve taleplere göre portalin özellikleri daha da geliştirilebilecek.