Genel 19 KASIM 2013 / 16:29

PlayStationApp 13 Kasım'da yayınlanacak

Sony, mobil cihazlara yönelik yeni uygulaması PlayStationApp’ın 13 Kasım 2013’te Kuzey Amerika’da ve 22 Kasım 2013’te Avrupa’da yayınlanacağını açıkladı.Sony PlayStation4 deneyimini geliştiren yeni PlayStation App uygulamasını Kuzey Amerika ve Avrupa’da çıkarıyor.

Akıllı telefon ve tabletlerin PlayStation4 sistemi ile etkileşimini mümkün kılan PlayStationApp uygulaması, 13 Kasım’da Kuzey Amerika’da ve 22 Kasım’da Avrupa çapında yayına alınacak. PlayStationApp, PSNSM özelliklerine de basit ve kolay erişim sağlıyor. PlayStationApp ücretsiz olarak temin edilebilecek.

PlaystationApp, App Store ve Google Play1 üzerinden iPhone, iPad, iPod Touch ve Android tabanlı akıllı telefon ve tabletler gibi çeşitli mobil cihazlara indirilebiliyor. Uygulamanın kurulumu yapıldıktan sonra bu cihazlar desteklenen PS4oyunları için ikinci ekran olarak kullanılabilirken, kullanıcılar da Arkadaş Listesi ve Kupalar gibi PSNSM özelliklerine kolaylıkla erişebiliyor. Ayrıca, kullanıcılar, Arkadaş Listeleri’ndeki kişiler ile mesajlaşabiliyor ve resmi PlayStation web sitesi üzerindeki haber ve bilgilere de göz atabiliyor. PlayStationApp kullanıcıların PlayStation dünyasına erişebilmesine ve bundan faydalanabilmesine imkân veren özellikler de sunuyor.

PlayStationApp uygulaması çeşitli PSNSM özelliklerine ve bilgiye doğrudan erişim, kullanıcıların kendi profil ekranlarına erişebilmesi, arkadaş profillerine erişim ve bunların filtrelenmesi mümkün. Kullanıcılar kazandıkları kupalara erişebiliyor ve bunları arkadaşlarının Kupaları ile kıyaslayabiliyor. PS4 sistemleri, PS3 sistemleri, PS Vita sistemleri ve PlayStationApp uygulaması yüklü mobil cihazlar arasında mesajlaşma. PS4 kullanıcılarının herhangi bir yeni bilgilendirme mesajı veya oyun daveti aldıklarında uyarılması. Kullanıcılar aynı zamanda sahip oldukları oyun içi nesneleri de görüntüleyebiliyor. Diğer PS4 kullanıcılarının oynadığı oyunların seyredilmesi mümkün ve PlayStationStore üzerinden oyun içeriklerinin satın alınabiliyor.

PS4 İkinci Ekran Özelliği

Kullanıcılar, mobil cihazlarına PlayStation App uygulamasını yükleyerek bunları desteklenen oyunlarda ikinci ekran olarak kullanabiliyorlar. Örneğin, PlayStation Camera gerektiren ve tüm PS4 sistemlerine önceden yüklenen The Playroom oyunu üzerinde, kullanıcılar mobil cihazlarının ekranı üzerinde resimler çizebiliyor ve bunları TV’ye aktarabiliyorlar. Görüntüler oyun içinde 3D nesneler olarak görünüyor.

İşletim sistemi sürümüne veya cihazın kısıtlamalarına bağlı olarak, kullanıcılar bu uygulamayı kullanabilirler. PlayStationApp, mobil cihazın çözünürlüğüne göre görüntüleniyor.Video içerikleri, PlayStation®App üzerinden satın alınamıyor. Kullanıcının bir PS Vita sistemine doğrudan içerik indirebilmek için PlayStationPlus üyesi olması şartı var.

 
ETİKETLER : sony playstationapp
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun