Genel 07 EYLÜL 2010 / 09:33

PlayStation Türkiye dükkânı sonunda açılıyor

PlayStation Network PS Store açılışıyla Eylül'de Türkiye'de hizmete başlıyor.

PlayStation Network PS Store açılışıyla Eylül'de Türkiye'de hizmete başlıyor.


Sony, dünya çapında PlayStation kullanıcılara sunduğu avantajları Türkiye'de sunmaya hazırlanıyor. Eylül ayında Sony'nin oyun konsoluyla ilgili tüm internet servislerine ulaşımı sağlayan PlayStation ağında (PSN) PlayStation Store kullanıcıların erişimine sunuluyor.

PS Store Türkiye'den uygun fiyatlarla mini oyunlar, oyunların indirilebilir içerikleri, kişiselleştirilebilir içerikleri, oyunların betaları ve multiplayer demoların yanı sıra ücretsiz oyun demoları da indirilebilecek.

Oyunseverler, birçok içeriğe çevrimiçi olarak hızlı bir şekilde ulaşırken, bu başlangıç, gelecek dönemlerde yeni servislerin sunulması için de son derece ciddi bir altyapı oluşturacak. Tüm bu oyun ve içeriklere erişip, dilediğini kolayca satın alabilmenin yanı sıra PSN kullanıcıları, PS Store ile ilintili olan PSP Go, Buzz, Singstar gibi oyunları da Türkiye pazarında rahatlıkla bulup, satın alabilecek.

PS Store'daki oyun fiyatları ne kadar olacak?

PS Store Türkiye'nin fiyatları da yurt dışına göre biraz daha avantajlı gözüküyor. PS3 Platinium oyunları peşin alımlarda 49 Lirad, PS Move oyunları da 99 Liradan satışa sunulacak. Ayrıca PS Portable oyunları da 19,90 Liradan satışa çıkıyor.

Sony, Türkçe oyunlar müjdesi verirken konuyla ilgili detaylar henüz ortaya çıkmadı.

PlayStation Network gitgide genişliyor. Yeni servisler, oyun konsolunu farklı bir boyuta taşıyor. Ücretsiz olarak müzik ve video sunum servisi Vidzone ile geniş yelpazede film sunacak olan MUBI gibi yeni içerik ve servisler yakında Türkiye'de de kullanılabilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun