Genel 11 MART 2010 / 07:42

PlayStation'dan HD film de izlenecek

Sony, Playstation Network üzerinden indirilecek HD filmler için 6 stüdyoyla anlaştı.

Sony, Playstation Network üzerinden indirilecek HD filmler için 6 stüdyoyla anlaştı.


 

Sony, PS3 üzerinden yeni bir hizmet sunuyor. PS3 üzerinden film indirme imkanı sunan şirket, filmleri indirmenin yanında kiralama servisi de sunacak. Bu hizmetle birlikte Sony, Playstation Network üzerinden indirilecek olan HD filmler için altı büyük stüdyo ile anlaştı. Sony'nin kendi şirketi Sony Pictures Entertainment'ın yanı sıra 20th Century Fox, Walt Disney Pictures, Paramount Pictures, Universal Pictures ve Warner Bros ile anlaşma yaptı.

Sony'nin tüm bu düzenlemeleri, PlayStation3'ün her yönüyle bir ev eğlence sistemi olmasına olumlu katkı sağlayacak gibi. PS3 üzerinden indirilecek filmler arasında Inglourious Basterds, Public Enemies ve District 9 gibi filmler yer alıyor. ABD'de PS3 üzerinden bugün indirilebilecek olan bu filmlere, İngiltere, Fransa, Almanya ve İspanya gelecekte sahip olacak.

Rakip servislerin bu durumu nasıl karşılayacağı merak konusu iken, stüdyolar Blu-Ray satışlarını etkileyeceğini düşünerek HD film kiralama işine biraz tereddütle yaklaşıyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun