Genel 10 KASIM 2010 / 12:35

PlayBook tabletin fiyatı belli oldu

İlk kez Kuzey Amerika'da satışa çıkacak PlayBook'un fiyatı 500 dolardan daha az olacak.

İlk kez Kuzey Amerika'da satışa çıkacak PlayBook'un fiyatı 500 dolardan daha az olacak.


Blackberry üreticisi Research In Motion’un ilk kez Kuzey Amerika’da görücüye çıkaracağı PlayBook tablet bilgisayarların satış fiyatı belli oldu. RIM, tablet konusunda kendine iPad’i rakip görürken, 2011 yılı ilk çeyreğinde satışa sunulacak PlayBook’un fiyatının 500 dolardan az olacağını açıkladı.

Ürünü son derece rekabetçi bir fiyatla pazara sunduklarını belirten RIM Eş Başkanı Jim Balsillie, iPad’in de 499 dolardan satışa çıktığını hatırlattı. RIM tabletlerin pazara girmesiyle iPad hakimiyetinin sona ereceğini belirten Balsillie, Adobe Flash teknolojisini benimseyerek Apple ve diğer tablet üreticilerinden farklı bir yerde olduklarını vurguladı.

Steve Jobs’ın PlayBook için "iPad karşısında rakip olamayacak kadar küçük" olduğu yorumlarına cevap veren Balsillie, “Tüketiciler artık Apple’ın pazarı kontrol eden stratejilerinden bıktı” diyerek, PlayBook tabletlere olan inancını yineledi.

PlayBook tabletle ilgili detaylı bilgiyi bu adreste bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun