Genel 05 AĞUSTOS 2010 / 14:04

Piyasanın en ucuz Android tabanlı tableti yolda

Archos yıl sonuna kadar piyasada olması beklenen yeni tabletinin tanıtımını yaptı.

Archos yıl sonuna kadar piyasada olması beklenen yeni tabletinin tanıtımını yaptı.


Archos sekizinci nesil Android Tablet'ini 2010 sonunda piyasaya sunacağını duyurdu. Özelliklerine bakıldığında ilk olarak cihazın 150 dolara satılacağını duymak bizleri şaşırttı.

800MHz ARM Cortex A8 işlemci bulunan tablet, özellikleriyle bir bilgisayardan çok akıllı telefonlara benziyor. Wi-Fi bulunan cihazda 3G olmayışı biraz hayal kırıklığı yaratıyor. İnternet üzerinden iletişimin gelişmesine güvenildiğinin görüldüğü tablet bilgisayar, Android tabanlı HTC, Motorola, Samsung gibi markaların telefonlarından bile ucuz olacak.

Ayrıca bahsi geçen markaların telefonlarına göre çok daha iyi çoklu ortam özelliği bulunan cihazın 400'e 200 çözünürlükteki ekranı kafalarda soru işareti bırakıyor. Archos 8, daha düşük fiyata kısıtlı kullanıma razı olabilecek, özellikle daha iş gören müşterilere yönelik bir cihaz olarak gözüküyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun