Genel 09 ŞUBAT 2009 / 10:15

Pioneer düz ekran TV'lere veda mı ediyor?

Japon elektronik üreticisi Pioneer, yeniden yapılanma planının bir parçası olarak düz ekran TV pazarından çekilmeyi planlıyor.

Japon elektronik üreticisi Pioneer, yeniden yapılanma planının bir parçası olarak düz ekran TV pazarından çekilmeyi planlıyor.


Nikkei ekonomi gazetesinde geçen habere göre, mevcut ekonomik durum nedeniyle Pioneer'in kâr marjlarının düşmesi şirketin kararını tetikledi. 31 Mart’ta bitecek mali yılda  848.6 milyar dolarlık (1 trilyon 370 milyar TL) net zarar bekleyen Pioneer, bu alanda 5 yıldır arka arkaya yıllık zarar ediyor. Şirket, Mart 2010’a kadar 40 bin kişiyi daha işten çıkarmayı planlıyor. Zarara geçen DVD oynatıcı operasyonlarını ise yıl içinde Sharp ile ortaklaşa götürmeyi planlıyor.


 


Reuters'e "Bir yanda çekilme olasılığı, diğer yanda şirket bünyesinde gelişim ve üretim, ortada ise TV satışları var" şeklinde konuşan Pioneer sözcüsü ortada kesin bir şey olmadığını ifade etti. 


 


Pioneer açıklamasında: “İşimizi aktif olarak değerlendirdiğimizi duyurduk. İş operasyonlarımızda etkinliği artırmak için değişiklikleri Mart 2008’de duyurmaya başlamıştık. Hala da o süreçteyiz ancak bu aşamada başka bir duyuru yapmayı düşünmüyoruz” dedi.


 


 


 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun