Genel 05 TEMMUZ 2012 / 14:16

Pinterest e-ticarete mi giriyor?

Pinterest e-ticarete mi giriyor?

Japon merkezli e-ticaret devi Rakuten’in başlattığı uygulamayla, satışa sunulan ürünlerin Pinterest’te yer almasına izin verilmesi, Pinterest için yeni bir dönemin başladığına işaret ediyor.İnsanların web üzerinde beğendiklerini panolarına tutturmaları ve diğer insanlarla paylaşmaları temeli üzerine kurulan Pinterest, gelir kalemini değiştirebilecek, sitenin içeriğine doğrudan etki edebilecek bir yeniliğe imza atıyor.

Japon merkezli e-ticaret şirketi Rakuten’in sitesinde yer alan “Pin-in” (tuttur) butonu satışa sunulanların platformda yer almasını sağlıyor. Kısa süre önce 100 milyon dolar yatırım alan Pinterest üzerinde ilk defa ticari içerik doğrudan yer alacak.

Pinterest üzerinde doğrudan satış yapacak bir e-ticaret platformunun oluşturulması fikri konuşulurken bu hamlenin gelmesi, Japon şirketle bir ortaklığa mı gidildiği konusunda soru işaretleri yarattı.

Bu arada ziyaretçi sayısı son altı ayda yüzde 4 bin oranında artış gösteren sitenin, son yatırımla birlikte değerinin bir milyar doları aştığını hatırlatalım.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun