Genel 05 TEMMUZ 2012 / 14:16

Pinterest e-ticarete mi giriyor?

Pinterest e-ticarete mi giriyor?

Japon merkezli e-ticaret devi Rakuten’in başlattığı uygulamayla, satışa sunulan ürünlerin Pinterest’te yer almasına izin verilmesi, Pinterest için yeni bir dönemin başladığına işaret ediyor.İnsanların web üzerinde beğendiklerini panolarına tutturmaları ve diğer insanlarla paylaşmaları temeli üzerine kurulan Pinterest, gelir kalemini değiştirebilecek, sitenin içeriğine doğrudan etki edebilecek bir yeniliğe imza atıyor.

Japon merkezli e-ticaret şirketi Rakuten’in sitesinde yer alan “Pin-in” (tuttur) butonu satışa sunulanların platformda yer almasını sağlıyor. Kısa süre önce 100 milyon dolar yatırım alan Pinterest üzerinde ilk defa ticari içerik doğrudan yer alacak.

Pinterest üzerinde doğrudan satış yapacak bir e-ticaret platformunun oluşturulması fikri konuşulurken bu hamlenin gelmesi, Japon şirketle bir ortaklığa mı gidildiği konusunda soru işaretleri yarattı.

Bu arada ziyaretçi sayısı son altı ayda yüzde 4 bin oranında artış gösteren sitenin, son yatırımla birlikte değerinin bir milyar doları aştığını hatırlatalım.